abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1991 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: záznam videa z analogové TV karty

    multi avatar 8.11.2014 18:09 multi | skóre: 38 | blog: JaNejsemOdsut
    záznam videa z analogové TV karty
    Přečteno: 508×
    Ahoj, vyhrabal jsem svoji starou dobrou analogovvou TV kartu s cipem saa7134 za účelem digitalizace VHS. TV kartu jsem uspesne zprovoznit a propojit s VHS prehravacem. Pouzivam antenni vstup. Zobrazeni pres tvtime je OK. Ale pri pokusech o zaznam mam problem - video je zrychlene. Zkousel jsem i zobrazeni videa pres mplayer to je ok. Pokousim se o to mencoderem:

    mencoder tv:// -tv driver=v4l2:norm=PAL:width=720:height=576:outfmt=uyvy:device=/dev/video0:input=1:fps=25:alsa:amode=1:forcechan=2:audiorate=48000:adevice=hw.1,0:forceaudio:immediatemode=0 -ffourcc DX50 -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:mbd=2:turbo:vbitrate=1200:keyint=100 -oac mp3lame -lameopts cbr:br=128 -vf pp=lb,scale=640:480 -o test.avi

    Zkousel jsem upravovat parametry i bez parametru, ale nevim kde je problem. Proto bych prosil o radu nebo nasmerovani jinym spranym smerem.


    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    Jendа avatar 9.11.2014 03:16 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: záznam videa z analogové TV karty
    Pouzivam antenni vstup.
    Pro lepší kvalitu bych použil kompozitní.
    Ale pri pokusech o zaznam mam problem - video je zrychlene.
    Mencoder už je snad nepodporovaný a AVI kontejner je hrůza. Co ffmpeg, resp. avconv?

    ffmpeg -f video4linux2 -i /dev/video0 -f alsa -i hw:1,0 -y out.mkv
    multi avatar 9.11.2014 09:32 multi | skóre: 38 | blog: JaNejsemOdsut
    Rozbalit Rozbalit vše Re: záznam videa z analogové TV karty
    ffmpeg video nahrava o spravne rychlosti, ale mam problem, ze nenahraje zvuk. Prijde me to, jako kdyby karta nezapla zvuk. Tvtime vzdy pri zapnuti zapne i zvuk u mencoteru to asi zpusoboval parametr tv://, tak nevim jak donutit ffmpeg...

    Zvuk je privedem z TV karty do line-in, a podle alsamixeru je porad naplno.

    S tim kabelem to jeste promyslim, jestli nejakej sezenu, jinak samo osobe video na VHS moc kvalitni neni.

    Jendа avatar 9.11.2014 16:28 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: záznam videa z analogové TV karty
    To je zajímavé, zvuk by to mělo brát tím hw:1,0. Třeba v Audacity, když si nastavíš tento vstup, tak to nahrává?
    multi avatar 9.11.2014 19:06 multi | skóre: 38 | blog: JaNejsemOdsut
    Rozbalit Rozbalit vše Re: záznam videa z analogové TV karty
    10.11.2014 16:55 JSOB | skóre: 17 | blog: JSOB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: záznam videa z analogové TV karty
    Jestli si dobre vzpominam tak jsem na grabovani pouzival Avidemux. Mel jsem kartu Asus s saa7135.
    multi avatar 10.11.2014 17:35 multi | skóre: 38 | blog: JaNejsemOdsut
    Rozbalit Rozbalit vše Re: záznam videa z analogové TV karty
    Jak? Umi jako vstup pouzit i zarizeni?
    10.11.2014 17:54 JSOB | skóre: 17 | blog: JSOB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: záznam videa z analogové TV karty
    Je to fakt uz davno a myslim ze se to tam vybiralo v roletce. Nabidlo to vstup z te karty. Nemas nic jednodussiho nez to nainstalovat a zkusit.
    multi avatar 10.11.2014 19:39 multi | skóre: 38 | blog: JaNejsemOdsut
    Rozbalit Rozbalit vše Re: záznam videa z analogové TV karty
    Prave ze jsem v menu nic takoveho nenasel... tak nevim.
    Řešení 1× (multi (tazatel))
    multi avatar 16.12.2014 15:32 multi | skóre: 38 | blog: JaNejsemOdsut
    Rozbalit Rozbalit vše Re: záznam videa z analogové TV karty
    Tak nakonec jsem dosahl uspesne reseni :-)

    Je potreba pouzit program ktery bere parametr tv:// jinak se vubec nepusti zvuk. To zrychlene video bylo zpusobene tim, ze mencoder zahazoval snimky, vyresil to paramatr -noskip. Aby se zaznamenal zvuk, tak jsem musel pouzit spravne zarizeni adevice=hw.2,0 a zaroven muselo byt nastaveno amode=1 (stereo), jinak se video vubec neulozilo (I/O error). Nutnosti je i video filtr kvuli prokladani -vf pp=lb.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.