abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 06:11 | Nová verze

    Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,58 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,32 %. Procesor AMD používá 67,43 % hráčů na Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:55 | IT novinky

    V Las Vegas probíhá veletrh CES (Consumer Electronics Show, Wikipedie). Firmy představují své novinky. Například LEGO představilo systém LEGO SMART Play: chytré kostky SMART Brick, dlaždičky SMART Tagy a SMART minifigurky. Kostka SMART Brick dokáže rozpoznat přítomnost SMART Tagů a SMART minifigurek, které se nacházejí v její blízkosti. Ty kostku SMART Brick aktivují a určí, co má dělat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:33 | Bezpečnostní upozornění

    Vládní CERT (GovCERT.CZ) upozorňuje (𝕏) na kritickou zranitelnost v jsPDF, CVE-2025-68428. Tato zranitelnost umožňuje neautentizovaným vzdáleným útočníkům číst libovolné soubory z lokálního souborového systému serveru při použití jsPDF v prostředí Node.js. Problém vzniká kvůli nedostatečné validaci vstupu u cest k souborům předávaných několika metodám jsPDF. Útočník může zneužít tuto chybu k exfiltraci citlivých

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 16:22 | Komunita

    V úterý 13. ledna 2025 se v pražské kanceláři SUSE v Karlíně uskuteční 5. Mobile Hackday, komunitní setkání zaměřené na Linux na mobilních zařízeních, kernelový vývoj a související infrastrukturu. Akci pořádá David Heidelberg.

    … více »
    lkocman | Komentářů: 0
    včera 16:00 | Pozvánky

    Už je 14 dní zbývá do začátku osmého ročníku komunitního setkání nejen českých a slovenských správců sítí CSNOG 2026. Registrace na akci je stále otevřená, ale termín uzávěrky se blíží. I proto organizátoři doporučují, aby se zájemci přihlásili brzy, nejlépe ještě tento týden.

    … více »
    VSladek | Komentářů: 0
    včera 02:22 | Pozvánky

    Rok 2026 sotva začal, ale už v prvním týdnu se nashromáždilo nezvykle mnoho zajímavostí, událostí a zpráv. Jedno je ale jisté - už ve středu se koná Virtuální Bastlírna - online setkání techniků, bastlířů a ajťáků, kam rozhodně doražte, ideálně s mikrofonem a kamerou a zapojte se do diskuze o zajímavých technických tématech.

    Dějí se i ne zcela šťastné věci – zdražování a nedostupnost RAM a SSD, nedostatek waferů, 3€ clo na každou položku z Číny … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    5.1. 22:00 | Komunita

    Vývojáři GNOME a Firefoxu zvažují ve výchozím nastavení vypnutí funkce vkládání prostředním tlačítkem myši. Zdůvodnění: "U většiny uživatelů tento X11ism způsobuje neočekávané chování".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    5.1. 15:22 | Nová verze

    Nástroj pro obnovu dat GNU ddrescue (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 1.30. Vylepšena byla automatická obnova z disků s poškozenou čtecí hlavou.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.1. 12:55 | IT novinky

    Protokol IPv6 má již 30 let. První návrh specifikace RFC 1883 je z prosince 1995.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    5.1. 01:55 | IT novinky

    Byli vyhlášeni vítězové ocenění Steam Awards 2025. Hrou roku a současně nejlepší hrou, která vám nejde, je Hollow Knight: Silksong.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (1%)
     (4%)
     (0%)
     (10%)
     (24%)
     (6%)
     (6%)
     (3%)
     (10%)
     (52%)
    Celkem 229 hlasů
     Komentářů: 4, poslední včera 12:50
    Rozcestník

    Dotaz: debian, lvm a init upstart

    12.11.2014 00:50 ewew | skóre: 40 | blog: ewewov_blog
    debian, lvm a init upstart
    Přečteno: 288×

    Zdravím

    Riešim nasledovný problém. Vzhľadom na prechod debianu na systemd uvažujem nad prechodom na init systém upstart. Problém je v tom, že v prípade používania LVM zväzkov s upstartom dôjde k zatuhnutiu systému. Rôzne bug reporty hlásia daný problém v prípade LVM. Isté je, že pritomnosť lvm zväzkov spôsobuje problémy. Systém bez LVM zväzkov funguje normálne.

    Poznáte riešenie na tento problém. Už som vyskúšal rôzne metódy ale vyzerá to na pridružený problem s udev. Rady typu zmeniť systém považujem za zbytočne.

    Ďakujem

    Root v linuxe : "Root povedal, linux vykona."

    Odpovědi

    12.11.2014 05:22 x
    Rozbalit Rozbalit vše Re: debian, lvm a init upstart
    To neumi ani Suse tohle poresit boot s pridanym LVM. Neco co predtim fungovalo na Unixech a Linuxech desitky let je diky SystemD nefunkcni a nepouzitelne. Proste a jednoduse to neumi ve spravnem poradi poustet sluzby a mountovat disky a diky tomu to nabehne bud bez nej a nebo to pada jen do "single user" kde to jde zakomentovat v /etc/fstab, restartovat, rucne zpustit LVM sluzbu, rucne odkomentovat v /etc/fstab disk a primountovat.

    Hledat opravy pro tohle je zcestne a zbytecne, protoze je to dukazem toho jak je SystemD nedomyslena a nefunkcni vec. Je rozumnejsi se podivat po jinych OS pripadne pouzit jeste Linux, ktery SystemD nema jako Slackware a doufat, ze zbytky komunity okolo Linuxu, ktera uz prakticky nema zadne slovo vuci firmam, ktere o vsem rozhoduji, se jeste vzmuze na navrat ke korenum. Chape to postupne cim dal vice lidi i lidi jako Alan Cox, ale RedHat a Oracle uz jim zmenu nedovoli.
    12.11.2014 10:02 MP
    Rozbalit Rozbalit vše Re: debian, lvm a init upstart
    Co to je za kecy. Co ma systemd spolecneho s tim, ze upstart neumi pracovat s boot lvm ? Nic.

    A pro tazatele. Pokud nechce systemd, tak at si tam nainstaluje klasicky init. Hotovo.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.