abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 12.0 s kódovým jménem Ecne linuxové distribuce Trisquel GNU/Linux. Založena je na Ubuntu 24.04 LTS a podporována bude do roku 2029. Trisquel patří mezi svobodné distribuce doporučované Nadací pro svobodný software (FSF).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:33 | Nová verze

    Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 9. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:33 | Komunita

    Libre Graphics Meeting 2026, tj. čtyřdenní konference a setkání vývojářů a uživatelů svobodných a otevřených grafických softwarů, proběhne od 22. do 25. dubna v Norimberku. Dění lze sledovat na Mastodonu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:11 | Zajímavý software

    Vývojář Alexandre Gomes Gaigalas na GitHubu zveřejnil c89cc.sh, parser a kompilátor jazyka C89 napsaný v pouhém jediném skriptu o přibližně 8000 řádcích čistého bashe (bez dalších externích závislostí), který generuje ELF64 binárky pro x86-64. Jedná se o velmi jednoduchý kompilátor, který nepodporuje direktivy #include a dokonce ani funkci printf (lze použít puts), všechny dostupné deklarace lze nalézt v proměnné _BUILTIN_LIBC na konci skriptu. Skript je volně dostupný pod ISC licencí.

    » FIDESZ🧡! « | Komentářů: 10
    10.4. 23:33 | Nasazení Linuxu

    Francouzská vláda oznámila, že v rámci strategie 'digitální suverenity' zahájí 'přechod od systému Windows k počítačům s operačním systémem Linux' (sa sortie de Windows au profit de postes sous système d'exploitation Linux). DINUM (meziresortní ředitelství pro digitální technologie) požádalo ministerstva, aby do podzimu 2026 vypracovaly konkrétní plány nasazení Linuxu. Francie již dříve migrovala části státní správy na otevřená řešení.

    » FIDESZ🧡! « | Komentářů: 20
    10.4. 05:22 | IT novinky

    Nezisková organizace Electronic Frontier Foundation (EFF) hájící občanské svobody v digitálním světě po téměř 20 letech opouští platformu X (dříve Twitter). Na platformách Bluesky, Mastodon, LinkedIn, Instagram, TikTok, Facebook, Threads a YouTube zůstává.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    10.4. 03:33 | Nová verze

    Terminálový textový editor GNU nano byl vydán ve verzi 9.0. Vylepšuje chování horizontálního posouvání pohledu na dlouhé řádky a chování některých klávesových zkratek. Více v seznamu změn.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    9.4. 19:22 | IT novinky

    Ministerstvo financí ve spolupráci s finanční správou dnes představilo beta verzi aplikace využívající umělou inteligenci pro předvyplnění daňového přiznání. Není třeba přepisovat údaje z různých potvrzení, ani hledat správné řádky, kam údaje napsat. Stačí nahrát dokumenty a využít AI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    9.4. 18:33 | Zajímavý projekt

    Výrobce počítačových periferií Keychron zveřejnil repozitář se schématy šasi klávesnic a myší. Licence je restriktivní, zakazuje většinu komerčních užití a v podstatě jsou tak data vhodná pouze pro výukové účely, hlášení a opravy chyb, případně výrobu vlastního příslušenství.

    |🇵🇸 | Komentářů: 5
    9.4. 18:22 | Nová verze

    Správce balíčků APT, používaný v Debianu a odvozených distribucích, byl vydán ve verzi 3.2 (seznam změn). Mezi novinkami figurují nové příkazy pro práci s historií, včetně vracení transakcí.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (1%)
     (12%)
     (30%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (14%)
     (24%)
    Celkem 1280 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: USB čtečka

    25.11.2014 15:00 Pinon | skóre: 7
    USB čtečka
    Přečteno: 213×
    ahoj,
    mám připojenou čtečku čárových kódů (Honeywell) a když si pustím texťák, vrátí mi správně číslo '301751', když to ale vyčítám přímo z inputu, tedy z /dev/hidraw0, vrací mi to místo '301751' toto '[bY_]YX'.

    Učinil jsem test a vytisknul jsem si čárový kód typu 'code 128' s hodnotou '0123456798abcdefghijklmnop'. Je zajímané, že do texťáku mi to vysype čísla správně, ale znaky špatně, tedy místo nich to vyblije také nějaká čísla 0123456798097098099100101103104105106107108109110111112 a příkazem cat /dev/hidraw0 to vrátí bYZ[\]^_a`ba_ba`baaYbbYbYYb[Yb\Yb]Yb^Yb_Yb`YbaYYbYYYYYZX

    Předpokládám, že budu potřebovat jenom čísla, ale bohužel ani ty mi to nevrací jak má. Otázka zní, co je potřeba kde přenastavit, aby to vracelo správné znaky??


    Pokud by někoho napadlo proč to potřebuji, tak popíši ideu, třeba mě někdo řekne, že na to jdu špatně. Smyslem je spustit program na pozadí, který bude naslouchat na /dev/hidraw0 a pokud mu čtečka pošle nějaká data, spustí pdf prohlížeč a otevře soubor /nejaka/cesta/${data ze čtečky}.pdf. Pokud klient znovu zadá něco přes čtečku, otevřený soubor zabiju a otevřu nový podle jména předaného čtečkou. Neřešil jste někdo něco takového? (V PC bude zapojená pouze čtečka).

    Odpovědi

    Jendа avatar 25.11.2014 15:10 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: USB čtečka
    Ad. mrvení znaků v texťáku: je možné, že se to čtečka snaží číst jako čárový kód, který umožňuje pouze čísla? Kouknul bych se, jak je to v tom kódu zapsané. Možná je potřeba dělat nějaký přepočet.

    Ad. hidraw - tím, že to převedeš do ASCII, to zničíš. Posílají se tam struktury něco jako toto, musíš si to sám parsovat.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.