Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.104 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.104 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Spotify spustilo přehrávání v bezztrátové kvalitě. V předplatném Spotify Premium.
Spoluzakladatel a předseda správní rady americké softwarové společnosti Oracle Larry Ellison vystřídal spoluzakladatele automobilky Tesla a dalších firem Elona Muska na postu nejbohatšího člověka světa. Hodnota Ellisonova majetku díky dnešnímu prudkému posílení ceny akcií Oraclu odpoledne vykazovala nárůst o více než 100 miliard dolarů a dosáhla 393 miliard USD (zhruba 8,2 bilionu Kč). Hodnota Muskova majetku činila zhruba 385 miliard dolarů.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-09 aneb Eclipse 4.37. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
T-Mobile od 15. září zpřístupňuje RCS (Rich Communication Services) zprávy i pro iPhone.
Společnost ARM představila platformu Arm Lumex s Arm C1 CPU Cluster a Arm Mali G1-Ultra GPU pro vlajkové chytré telefony a počítače nové generace.
Unicode Consortium, nezisková organizace koordinující rozvoj standardu Unicode, oznámila vydání Unicode 17.0. Přidáno bylo 4 803 nových znaků. Celkově jich je 159 801. Přibylo 7 nových Emoji.
Apple představil (YouTube) telefony iPhone 17 Pro a iPhone 17 Pro Max, iPhone 17 a iPhone Air, sluchátka AirPods Pro 3 a hodinky Watch Series 11, Watch SE 3 a Watch Ultra 3.
Realtimová strategie Warzone 2100 (Wikipedie) byla vydána ve verzi 4.6.0. Podrobný přehled novinek, změn a oprav v ChangeLogu na GitHubu. Nejnovější verzi Warzone 2100 lze již instalovat také ze Snapcraftu a Flathubu.
Polské vývojářské studio CD Projekt Red publikovalo na Printables.com 3D modely z počítačové hry Cyberpunk 2077.
projekt/ projekt/README projekt/firmware/soubor1.hex projekt/firmware/soubor2.hexVe spec souboru mám za "úvodem" toto:
%prep %setup -q %files %defattr(-,root,root,-) %{_prefix} %doc README #až sem to funguje dobře #odtud tápu #%dir %{_datadir}/%{name}/firmware %{_datadir}/%{name}/firmware/*.hexSoubore README se uloží správně do /usrs/share/doc/projekt/README, ale nejsem schopen vymyslet, načíst z dokumentace ani z různých příkladů a jiných spec, jak na to. Postrčte prosím tápajícího. Děkuji
Řešení dotazu:
%prep %setup -q %install mkdir -p %{buildroot}%{_datadir}/%{name}/firmware/ install -m0444 firmware/* %{buildroot}%{_datadir}/%{name}/firmware/ %files %defattr(-,root,root,-) %{_datadir}/%{name}/firmware/ %doc READMEOtázkou zůstává, jestli jsem se správně zeptal...
%install mkdir -p ${RPM_BUILD_ROOT}%{_datadir}/name/firmware %{__install} -p -m 0644 firmware/soubor1.hex firmware/soubor2.hex ${RPM_BUILD_ROOT}%{_datadir}/name/firmware %files %{_datadir}/name/firmware/*
Tiskni
Sdílej: