abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:33 | Nová verze

    Wayback byl vydán ve verzi 0.3. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | Nová verze

    Byla vydána verze 4.0.0 programovacího jazyka Ruby (Wikipedie). S Ruby Box a ZJIT. Ruby lze vyzkoušet na webové stránce TryRuby. U příležitosti 30. narozenin, první veřejná verze Ruby 0.95 byla oznámena 21. prosince 1995, proběhl redesign webových stránek.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.12. 02:11 | Komunita

    Všem čtenářkám a čtenářům AbcLinuxu krásné Vánoce.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    24.12. 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.0 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). S kódovým názvem Echo. Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 18:33 | Nová verze

    Vývojáři postmarketOS vydali verzi 25.12 tohoto před osmi lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell on Mobile, KDE Plasma Mobile, Phosh a Sxmo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 13:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.41.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 6.1 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.5 (novinky) skriptovacího jazyka Lua (Wikipedie). Po pěti a půl letech od vydání verze 5.4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.12. 23:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.4.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie). Z novinek lze vypíchnout vylepšenou podporu Waylandu. Nejnovější darktable by měl na Waylandu fungovat stejně dobře jako na X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.12. 05:00 | Nová verze

    Byla vydána beta verze Linux Mintu 22.3 s kódovým jménem Zena. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze, že nástroj Systémová hlášení (System Reports) získal mnoho nových funkcí a byl přejmenován na Informace o systému (System Information). Linux Mint 22.3 bude podporován do roku 2029.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    21.12. 01:55 | Nová verze

    GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 17.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (35%)
     (2%)
     (12%)
     (2%)
     (1%)
     (2%)
     (16%)
     (18%)
     (13%)
    Celkem 95 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 24.12. 15:29
    Rozcestník

    Dotaz: Blokování požadavku na UBUNTU serveru

    12.12.2014 18:24 Teokan
    Blokování požadavku na UBUNTU serveru
    Přečteno: 391×
    Na serveru od WEDOS běží Linux Ubuntu. Je teprve asi měsíc nově instalovaný a teprve se s ním nějak snažíme pracovat a ladit jej. Bohuže máme problém REQUESTEM (se kterým pravděpodobně souvisí asi další věci). Weby které na něm běží fungují v pořádku, kromě jednoho, který je nyní ve vývoji. Tento web (nazvěme jej třeba Chybný) vždy funguje nějakou dobu, poté (po odeslání formuláře, který je ajaxově odeslán na server) se ovšem stane, že prohlížeče zablokují požadavek a ukáže se varování: provisional headers are shown. Tato chyba není spůsobena AdBlockem!! Hledal jsem spoustu řešení, avšak vůbec nic nepomohlo. Zajimavé je, že tato chyba nesouvisí pravděpodobně vůbec s kódem chybného webu, jelikož například na PHPMYADMIN při pokusu o operaci s danou tabulkou (například tabulka mails -> pokus o vyprázdnění) se opět ukáže čekám na zpracování a poté již známá chyba provisional headers are shown, která je v hlavičkách jako varování. Poté samozřejmě není možné obnovit danou page až do doby, kdy:

    Buď neproběhne restart Apache nebo uživatel nevypne a nespustí znovu prohlížeč

    Dokázal by někdo alespoň hrubě odhadnout možné příčiny? Mockrát díky

    Odpovědi

    Jendа avatar 13.12.2014 00:40 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Blokování požadavku na UBUNTU serveru
    se ovšem stane, že prohlížeče zablokují požadavek a ukáže se varování: provisional headers are shown
    Nedodal jsi žádný dump HTTP hlaviček, které posíláš, informaci o tom, jestli používáš keepalive spojení (a jestli se problém projevuje i bez něj) ani celý výpis hlavičky jako například chybový kód, který je před tou zprávou.
    13.12.2014 08:43 Matlák
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Blokování požadavku na UBUNTU serveru
    Hledal jsem spoustu řešení, avšak vůbec nic nepomohlo.

    A zkoušel jsi jiný prohlížeč než (pitomý) Google Chrome? Podle všeho je ta hláška specifická pro něj. Možná, že _mnohem_ víc informací by přinesl třeba i (ne méně pitomý) Mozilla Firefox s nainstalovaným HttpFox pluginem (sniffuje veškerou komunikaci prohlížeče) a nebo, ještě lépe .cap soubor z tcpdumpu nebo wiresharku.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.