Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Hlavne rozdil ve vykonu je katastrofa... Nemysli si, ze ctyrjadro v ARMu je vubec vzdalene srovnatelne se ctyrjadrem Intel. Pripada mi to, jako kdysi RMS vykon na zesilovacich, kdy kazdy trhovec u stanku prodaval zesilovac s 1000W vykonu o velikosti krabicky cigaret
nenechejte se napalit, ARM i kdyby mel 20 jader, bude slaba sra*ka, ktera nebude sahat po kolena core2duo.
Jinak tvoje predstava s prenasenim bananu a pouzitim jako desktopu je docela naivni. Ale vsak to zkus, ja jsem byl taky nadsenec a nenechal jsem si to vymluvit... Je to zabity cas Tyhle srandy se hodi maximalne jako vykonnejsi router, nebo pokud opravdu chces stavet nejake embedded zarizeni. Jo, v automatizaci to ma sve misto. Ale desktop je to priserny.
To si delas legraci? )) Vzdyt se s tim neda skoro nic delat. Je to trapeni nad trapeni, rozhrani se sotva pohne, pripomina to zpomaleny film. Kdyz uz nejaky film spustis a chces ho vypnout, kurak si u toho muze zapalit cigaretu. O nejakem posouvani ve filmu nemuze byt rec.
Navic, je to cele silne ocesane a prizpusobene konkretnimu zelezu. Zkus na tom rozbehat treba debian a spustit si film v desktopu. V Xkach si otevres kalkulacku a procesor ti vyleti na 100% zateze Je to krasny HW, hezka hracka a da se na tom postavit hodne zajimavych projektu, ale jako desktop je to NA HOVNO. Radeji si za ty penize poridit bazarovy notebook. Popravde, rikam si, proc jsem si radeji suchym zipem na televizi nepridelal nejake starsi lenovo
Cekam, az mi dojde trpelivost, nebo prijde na ucet zbytecnych cca 3-5 tisic a jdu do tohohle http://www.asrock.com/mb/Intel/Q1900DC-ITX/
Pokud rpi pouzivate "jen" na xbmc, tak silne doporucuju distro k tomu primo urcene - openelec.
Zadne trhani/zpozdeni nebo nejake takove veci uz dobre rok nepozoruji (myslim tim rok a mladsi verze).
Mam to tak po baraku ve ctyrech instancich, vsechno ovladane pomoci dalek od televizi pres HDMI-CEC, ale co jsem mel u nektereho naposledy pripojenou bezdrat klavesnici+mys tak si na nejake skubani kurzoru nevzpominam.
Napajeni resim usb konektorem co je primo na televizich. Tedy dalkou zapnu telku, ozivi to rpi a rovnou to prepne telku na hdmi vstup. Co se tyce pretaktovani tak to mam na ten automaticky rezim.
Jeste se podivejte do config.txt jestli mate pridelene pro GPU aspon 128M pameti. To by mohl taky byt problem. Prehravam na tom vsechno mozne, od sd, pres hd az po fullhd, livetv streamy z dvb-s (tvheadend na serveru ve sklepe), detem pohadkove serialy.
Jo vlastne, pokud pustim celou slozku simpsons (24serii, kazda ve vlastni podslozce) tak to trva asi 20sec nez to natahne cely seznam a "zrandomizuje" prehravani.
Kartu mam class10. Jedine co me na tomto reseni stve a zatim jsem nevyresil, je zbytecne zaplaceni smart funkci samotnych tv. Myslim tim to, ze smart funkce samotnych tv vubec nevyuzivam. Skoda, ze zadny vyrobce nenabizi dejme tomu 50'' placku bez vsech techto serepeticek okolo. (tedy zadny - barco a podobne prumyslove znacky to maji ale cena zacina nekde na 50 litrech)...
Tiskni
Sdílej: