Byla vydána verze 1.62.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
OpenGL (Wikipedie) slaví 30 let. Specifikace verze 1.0 byla vydána 30. června 1992.
Rodina Raspberry Pi se rozrostla o 3 nové členy Raspberry Pi Pico W, H a WH aneb jednočipový počítač Raspberry Pi Pico s Wi-Fi, Header (piny) a Wi-Fi a Header.
Byly zveřejněny prezentace a videozáznamy přednášek z česko-slovenského setkání poskytovatelů přístupu k internetu, provozovatelů telekomunikačních sítí, registrátorů domén a provozovatelů počítačových sítí a technických nadšenců CSNOG 2022 (Czech and Slovak Network Operators Group) konaného 20. a 21. června v Brně.
Společnost Collabora vydala verzi 22.05 online kancelářského balíku Collabora Online Development Edition (CODE). Přehled novinek i s náhledy v oznámení. Nová je kontrola stylu a gramatiky pomocí LanguageTool. Calc umí 16 384 sloupců. Přidána byla podpora WebP. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Vydání Collabora Online s podporou je plánováno na červenec.
Slovenská ministryně investic, regionálního rozvoje a informatizace používá heslo Mirri2020. Zveřejnila video, kde je vidět heslo nalepené na notebooku (Facebook, TA3).
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch (seznam podporovaných zařízení), vydala Ubuntu Touch OTA-23. Nejnovější verze je pořád založena na Ubuntu 16.04. Pracuje se na přechodu na Ubuntu 20.04.
Svobodný video editor Pitivi (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2022.06 — Reel Easing. Z novinek je zdůrazněna možnost sledování objektu pomocí OpenCV a detekce rytmu pomocí librosa. Nový Pitivi by měl být na Flathubu do několika dnů.
Vývojáři běhového prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript Deno oznámili vydání stabilní verze 1.0 full stack web frameworku Fresh pro Deno.
Tvůrci open source notebooku MNT Reform oznámili, že pracují na modelu do kapsy MNT Pocket Reform.
Řešení dotazu:
apt-get autoremove
Samá voda... Jak je možné, že na stroji bez jakékoli změny HW ( včetně grafické karty ), pouze po "upgrade" OS na "lepší" verzi najednou Google Earth nefachčí ?Protože nová verze Ubuntu znamená nové jádro a nové jádro zase znamená nové ovladače. Ty odkazy, kde se řeší nějaké problémy s Google Earth se týkají jen instalace, protože Google to má nějak podivně zabalíčkované. Vám se to ale nainstalovat a spustit podařilo, akorát to nevykresluje správně. Když to spustíte z konzole, vypíše to nějakou použitelnou chybovou hlášku? Na Fedoře 21 se mi z jednoho balíčku podařilo nainstalovat 64bit verzi (RPMko od Googlu způsobí kolizi s balíčkem filesystem), která ale často během spouštění spadne. Možná že 32bit verze by fungovala lépe, ale tu se mi nechce zkoušet.
glxinfo | grep OpenGLPomůže, když GE spustíte takhle?
LIBGL_ALWAYS_SOFTWARE=1 google-earth
Tiskni
Sdílej: