Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
lsmod |grep uvc
uvcvideo 62563 1
input_core 20902 2 uvcvideo
videodev 35363 2 uvcvideo
usbcore 129684 11 option,cdc_acm,usbserial,rndis_host,cdc_ether,usbnet,usb_storage,uvcvideo,usblp,ehci_hcd
Kamera funguje, ale obraz je obcas do zelena, takze bych to potreboval poladit.
K dizpozici je optware s ipkg
src optware http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable
nicmene uvc-ctrl v seznamu balicku neni a ani jsem ho jinde nenasel.
prostredi na kompilaci uvc-ctrl bych mozna mel, ale jen kernel 3.xx a 64bit platformu.
Nevedel by nekdo kde jinde sehnat uvc-ctrl, nejake repo a nebo podobe?
diky
nevedel by nekdo
Řešení dotazu:
Ahoj
pohledej na openwrt webech po SDK, 32bit nebo 64 bit (podle toho, jaký linux používáš). SDK může být i staré, či velmi staré. Má to cca 60MB.
To SDK je předpřipravený a dovolí kompilovat binárku pro platformu mipsel. Tímto bys vyřešil případnou kompilaci utilitky pro ovládání kamery.
Nevím, co je globálním cílem Tvé aplikace.
Jestli chceš dát do kupy ASUS a webkameru, pak použij motion. Motion ale sežere hodně výkonu, odhaduji skoro 100%. A padá...
Měj se...
Tiskni
Sdílej: