Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
apt-get autoremove --purge
ktorý spôsobí odpratanie náväzností pôvodného Ubuntu a zníži podporu desktopovej časti na 3 roky ako má xubuntu. Zvyšok, teda balíky ktoré sú zdieľané medzi Ubuntu a Xbuntu budú mať podporu 5 rokov.
Contingency plan: If after some weeks we find that there are too many or too big regressions, we can revert to upstart by default with two simple uploads (ubuntu-standard and init).ad "PPA repozitare nezarucuju podporu"
--- UpdateManager/Dialogs.py 2014-03-25 16:49:02 +0000 +++ UpdateManager/Dialogs.py 2015-02-18 19:38:48 +0000 @@ -278,8 +278,9 @@ self.set_header( _("The computer needs to restart to finish installing updates.")) self.add_settings_button() - self.add_button(_("Restart _Later"), self.window_main.close) - self.focus_button = self.add_button(_("_Restart Now…"), self.restart) + self.focus_button = self.add_button(_("Restart _Later"), + self.window_main.close) + self.add_button(_("_Restart Now…"), self.restart) def start(self): Dialog.start(self)pokud ti pri psani vezme update-notifier popup okno focus s na RestartTed a ty zmacknes enter nebo space v tu chvili (jedna se o ms i pro bystre jedince), provede se restart, je to hodne prasackej bug, zadna "omyl ci nepozornost uzivatele", stalo se mi to same pred par dny, pisu odntruju radek ale misto odentrovani se potvrdilo prave vyskocene okno update-notifier...
problem is in building package by launchpad because if i try configure&&make: form source "bzr branch lp:ubuntu/trusty/garcon" or from "https://launchpadlibrarian.net/168513765/garcon_0.3.0.orig.tar.bz2" then all languages in xfce-settings.directory is generated ok...
a podľa teba sa nejedná o chybu PPA (launchpad). Druhé dve chyby, z ktorých jedna je len duplikátom druhej opisuješ ako katastrofu kôli ktorej museli v minulosti zakázať klávesovú skratku CTRL+ALT+BACKSPACE po ktorej náhodnom stlačení sa užívatelia odhlásili (vypli si grafické sedenie). A ja podľa teba klamem. To je v poriadku. Bez toho by si ráno nezaspal a večer nevstal.Obě zmíněné možnosti jsou velmi špatný nápad a těžko říct, co z toho je horší.
Klasické žvanění ve stylu místního folklóru na abclinuxu. A opět mi někdo podsouvá něco, co jsem nenapsal. Zažité tradice se zkrátka nemění, zdá se.
Kde přesně jsem někomu cpal ArchLinux? Občas někomu doporučím Fedoru s KDE (přesněji řečeno, velmi často), jindy zase openSUSE a někdy taky ArchLinux, chce-li někdo se systémem především experimentovat a učit se (častěji než dělat kancelářskou práci).
Že je Blbuntu a Debilan špatná volba, to ale skutečně tvrdím. Těší mě, že aspoň malou část toho, co tvrdím, si někdo vyložil správně.
Výborně! Jojo, „debata“ na ABCLinuxu v celé své kráse a jako vždy na skvělé úrovni. Jen těch argumentů se některým nedostává, ale to jim pranic nevadí — stejně za to může ten blbec, který si dovoluje s něčím nesouhlasit.
No jo. Vypadá to, že projekty Blbuntu a Debilan mají své fanatické příznivce, ba natolik fanatické, že komolení názvů staví na roveň označování lidí za blbce. Opět místní klasika.
Dobře. Dejme tomu, že staré balíčky jsou věcí názoru a preferencí, a nechme tedy toto téma stranou. Koneckonců, v této debatě jsem o ničem takovém nepsal. Ale pokud nějaký systém neumí zakazovat a povolovat služby, je to špatný a nebezpečný systém, který se nehodí pro začátečníky ani pro „pokročilé“. Instalace balíčku, povolení služby a spuštění služby jsou tři různé úkony, které by se neměly míchat dohromady.
Zpět k tématu: Tady se tazatel přece neptal na žádný konkrétní technický problém, který by se dal v Ubuntu vyřešit. Cituji tazatele: „při upgradu na 14.10 se to nějak rozbilo“. Zmiňuje i další problémy, některé sice můžou být z malé části mezi židlí a klávesnicí, ale některé jsou zkrátka typické pro Ubuntu.
No a po této zkušenosti se tazatel ptá, jaké si má nainstalovat Ubuntu? To jako fakt vážně? Pak mi to prostě nedá a chtě nechtě si musím položit otázku: Proč Ubuntu?
Žádný z komentářů tohoto druhu není míněný vážně a slouží jenom k pobavení pisatele. (Nikoliv komentář samotný, ale přesně takovéto reakce na něj.) Proto by bylo ideální, kdyby na něco takového neodpovídal prostě vůbec nikdo. Ještě lepší možnost by byla, kdyby se abclinuxu konečně zbavilo přítěže v podobě anonymů. Nikde jinde už nejsou v módě.
Standardní a léty prověřená metoda trollingu spočívá v několika iracionálních urážkách Linuxu a v několika záměrně přidaných nesmyslech („ostré“ „vydání“). Pak už stačí jenom sledovat, jak to některé plamenné řečníky zvedne ze židle.
A jo, přiznám se, že tak před 10 lety mě to z té židle taky zvedalo, ale dnes už se tomu jen směju. Zatímco někdo platil a restartoval a platil a restartoval a platil a restartoval, já jsem prostě normálně žil a pracoval a dvě spousty věcí jsem se naučil. A trollům to vysvětlovat nepotřebuju.
Jo jo ta tvoje demoverze http://technet.idnes.cz/windows-7-problem-se-zaplatou-djv-/software.aspx?c=A150316_100456_software_vse
Raději už nepiš .
Tiskni
Sdílej: