Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
Multiplatformní hororová adventura Whispering Willows je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 6. října.
Na čem aktuálně pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za září (YouTube).
cslatex
. Ale nepamatuji si co vsechno jsem nastavil/instaloval na tom systemu.
ted pri pouziti cslatex
dostanu chybove hlaseni:
! OOPS!! Hyphenation patterns file czhyphen.tex for czech not found!.
a zadny output nedostanu
pri pouziti latex
(samozrejme \usepackage{czech}
jsem prepsal na \usepackage[czech]{babel}
) dokument se sice prelozi, ale mam tam spousta Overfull \hbox
hlaseni.
Diky
\documentclass{article} \usepackage[czech]{babel} \usepackage[utf8x]{inputenc} \usepackage[T1]{fontenc} \begin{document} \section{} ... \end{document}Jenom bacha, Fedora má trochu nešikovně zabalíčkovaný TeXLive, takže každý prd je v extra balíčku. Pro podporu češtiny do babelu je potřeba doinstalovat z "texlive-babel-czech". Další balíčky pro české dělení slov jsou "texlive-hyphen-czech", "texlive-csplain-bin" a "texlive-csplain". Pokud nemáte nějaký zvláštní důvod zůstat u plain TeXu, možná by vás mohl zajímat Xe(La)TeX a polyglossia. Odpadne vám např. problém s kódováním, protože XeTeX pracuje jen s UTF-8 a pro práci s fonty používá fontconfig.
texlive-hyphen-czech
jsem instaloval jeste vcera, pak fmtutil --all
, neco se vylepsilo, lamani nekterych slov, ale ne vsech, ale jeste nebylo to ono...
2. zkousel jsem ted instalovat texlive-babel-czech
, ale dostal jsem zpravu
already installed...
Nothing to do
3. zmenil jsem kodovani z utf8
na latin2
, ale zadna zmena
4. pak jsem pridal do dokumentu \usepackage[T1]{fontenc}
, a vysledek byl stejny jako pred 7 lety! :) Presne toto chybelo. Ale co to je? Proc to treba pridat? V 2008 dokument jsem prelozil ve skole, tam tento radek se asi pridalo implicitne...
@MadCatX jeste jednou diky
Tiskni Sdílej: