Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
Hele tak me napadlo .. Behem dne zadavam asi 10x heslo na nesifrovay FTP ke klientovi, 3x heslo k sobe na servery na SSH, kdyz se odpojim, vypnu a zapnu ntb a pripojim jinde, tak heslo k mailu... si nekdy rikam kuwa stahni to a nic po me nechtej "doprd*le uz".. Ja nevim nekdy mi to pripada jak silenstvi mit vse pod heslamaJá na svém počítači hesla prostě uložím. Btw. k SSH heslo nemám, používám klíč.
beztak je zadavam milionkrat na cizich klavesnicichTak to je blbě, no.
Porad zadavat ty samy hesla k tem samym systemum, ke kterym se prihlasuju jen ja a nikdo jiny ...Já zadávám heslo jenom při odemykání obrazovky.
Boha jeho paranoia .. :(Password manager voe
Obzvast castokrat u sebe na NTb kdyz porebuju roota ... su . to je porad dokola .../etc/pam.d/su, auth sufficient pam_wheel.so trust, adduser bill wheel
Jako neni to na obtiz spis nez uzitecny ?Když to máš blbě nastavený tak samozřejmě je. Ale nadávej jenom sám sobě.
a ja na kazdej server musim davat heslo ... Sam se tak tyram ... Proc to delam ?Protože si neumíš vygenerovat SSH klíč?
Jak to resit a pritom dorzet bezpecnost a nezadavat hesla porad dokola jak debilek ? SSH, POP3, FTP, SMTP ... achjoSSH - klíč. POP3, FTP, SMTP… password manager/uložení v klientovi.
Tohle má být nějaká provokace? Už podle toho nicku.
Většina věcí byla odpovězena a v podstatě by se dala nahradit větou: děláš to blbě.
10x heslo na nesifrovay FTP ke klientoviTo je totéž, jako to heslo otisknout v nejčtenějších novinách. FTP bylo skvělé v minulém století, nechme ho tam. Dneska existují bezpečnější a hlavně mnohem pohodlnější alternativy.
Kdyz ten notebook nekdo corne a tak co jako .. ? :D Dyt to muze udelat kdykoliv :)
Od toho je ten FS na tom notebooku zašifrovaný.
Nesere vas to nekdy ze pri kdejakym kroku musite zadavat heslo ?Ani ne, osobně zadávám heslo pokaždé jen jednou při startu kompu. Spousta věcí se dá zjednodušit: pokud mám šifrovaný fs (což bych měl mít min. u přenosných přístrojů vždy), a komp je jen pro mě, tak si můžu nastavit autologin. Po startu NTB zadám jen heslo k FS a zbytek se přihlásí sám. Na ssh jsou agenti, na ostatní hesla manageři. Takže stačí jednou zadat heslo k ssh klíči a jednou master heslo pro klíčenku.
Tiskni
Sdílej: