Zero Day Initiative zveřejnila informace o 6 bezpečnostních chybách (1, 2, 3, 4, 5, 6) v MTA Exim. Nejvážnější z nich CVE-2023-42115 má CVSS 9.8. Na opravě chyb se pracuje.
Knihovna libvpx byla vydána ve verzi 1.13.1. Řešena je kritická bezpečnostní chyba CVE-2023-5217 (heap buffer overflow in vp8 encoding). Chyba je již opravena také v Chrome / Chromium 117.0.5938.132 a Firefoxu 118.0.1.
Balíček kmod s nástroji pro práci s linuxovými moduly byl vydán ve verzi 31. Nově umí modprobe zavést modul nacházející se v libovolném adresáři (# modprobe ./drivers/gpu/drm/i915/i915.ko).
Adventura Trüberbrook je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 2. října.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.7.0. Z novinek lze vypíchnout podporu platformy AMD Van Gogh.
Richard Stallman v den oslav 40. výročí GNU oznámil, že má rakovinu (YouTube).
DIY trackball Ploopy má novou variantu Adept, na rozdíl od předchozích používá 44mm kouli, má symetrický tvar a šest tlačítek, snímač zůstává PMW-3360, novinkou je použití Raspberry Pi Pico, na kterém běží firmware QMK s podporou grafické konfigurační aplikace VIA. Předobjednávky jsou otevřeny za ceny 80-105 CAD.
Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.
Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.
Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.
Zdravim,
mam problem s NM (NetworkManager), ze neaktualizuje spravne resolv.conf po pripojeni k OpenVPN.
Moj postup pripajania k VPN:
Moje (nie uplne uspesne) riesenia:
Ako teda spravne updatovat resolv.conf, aby sa k providerovi nedostavali detaily a aby sa chodilo cez firemnu VPN?
Diky
/etc/resolv.conf
tak má být za všech okolností IP lokální instance dnsmasq. Já osobně dávám přednost Unbound už kvůli DNSSEC, ale je to těžce experimentální a nevím o nikom, kdo by to provozoval na Ubuntu. Tam to funguje tak, že Unbound běží stále a můžeš mu nacpat do konfigurace cokoli, plus co není nastavené, tak teprve ovládá NetworkManager automaticky, takže když to nejde, můžeš to běhově i trvale nastavit sám.
Diky, zase natvrdo nastavit je ako u mna skopirovat. Nie vzdy chcem byt pripojeny na VPN, takze nastavenie natvrdo sa aj tak musi bit skriptom. Dnsmasq ma dynamicky generovany config (od NM), takze bez zmeny na unbound to asi nepojde.
Niekedy asi skusim Unbound, aj ked nevidim vyhody okrem mozneho riesenia mojho problemu (dnsmasq afaik podporuje DNSSEC, aj ked to zrovna nepouzivam).
Tiskni
Sdílej: