NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
aplay -D plughw:0,0 /dev/urandom
# zmena indexu pro usb zvukovku z -2 na 0 sudo sed 's/snd-usb-audio index=.*/snd-usb-audio index=0/' -i /etc/modprobe.d/alsa-base.conf # pridani nastaveni index 1 pro interni zvukovku echo "options snd_bcm2835 index=1" | sudo tee /etc/modprobe.d/alsa-base.conf
pcm.!default { type hw card 0 } ctl.!default { type hw card 0 }btw: hw:0,0 by mel byt default, takze to vypada ze uzivatel pi ma proste nastavene neco jineho nez default... a proto se musi rucne prepnout na 0,0 i presto ze uzivatel root nemusi protoze on nema zmenenej default z 0,0 na neco jneho...
defaults.pcm.card 0 defaults.pcm.device 0 defaults.ctl.card 0Místo nuly by bylo lepší uvést jednoslovný název zvukovky vypsaný v aplay -l (malé l). Nemusel bys nijak řešit index zvukovek, který se může měnit, pokud jej nemáš napevno stanovený těmi parametry modulů.
Místo nuly by bylo lepší uvést jednoslovný název zvukovky vypsaný v aplay -l (malé l)
Výpis aplay -l jsem tu už dával.
http://www.abclinuxu.cz/data/prilohy/6/2/213426-zvuk-8390238332942027907.png
pcm.!default {
type hw
card 1
}
ctl.!default {
type hw
card 1
}
po přepsani card na 0
pi@raspberrypi ~ $ aplay police_s.wav
ALSA lib conf.c:1686:(snd_config_load1) _toplevel_:8:14:Unexpected char
ALSA lib conf.c:3406:(config_file_open) /home/pi/.asoundrc may be old or
corrupt
ed: consider to remove or fix it
*** glibc detected *** aplay: munmap_chunk(): invalid pointer: 0xb6d12e5c ***
Aborted
pi@raspberrypi ~ $ aplay -D plughw:0,0 police_s.wav
ALSA lib conf.c:1686:(snd_config_load1) _toplevel_:8:14:Unexpected char
ALSA lib conf.c:3406:(config_file_open) /home/pi/.asoundrc may be old or
corrupt
ed: consider to remove or fix it
*** glibc detected *** aplay: munmap_chunk(): invalid pointer: 0xb6c7ce5c ***
Aborted
Když to cele smažu a dam tam
defaults.pcm.card 0
defaults.pcm.device 0
defaults.ctl.card 0
Po rebootu si tam system zas před to dopiše puvodní skript s card 1
alsa.conf v přiloze.
Hm :(.
A nedá se nějak úplně zakázat načítaní té zvukovky na desce?
Tiskni
Sdílej: