Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Řešení dotazu:
alias ddd='/root/soubor.py'
A pustit nový shell. V něm už by to mělo fungovat.
A nebo tedy do nějakého adresáře z $PATH šoupnout ten soubor pod jménem ddd. Tedy třeba cp /root/soubor.py /usr/bin/ddd
V tom soubor.py pak asi bude dobré na prvním řádku doplnit:
#!/bin/python
(podle toho, kde máš umístěn interpret python)
/usr/local/bin
nakopírovat v případě je že celosystémový. Pokud je to jen skript roota tak do /root/bin
. v závislosti jestli je to stabilní, nebo pracovní skripit bych volil nakopírovat (pro stabilní skript) nebo symbolicky nalinkovat pro pracovní verzi. Jaké adresáře jsou vyhledávány na programy v tazatelově distribuci lze najít třeba pomocí env | grep PATH
.
a) vytvořil soubor ~/.bash_aliases b) do něj vložil alias ddd='/root/soubor.py' c) do souboru /root/soubor.py jsem vložil #!/usr/bin/env python3.4 d) restartoval jsem server e) napsal jsem ddd
root@debian:~# ddd -bash: ddd: command not foundCo mám ještě špatně ? Děkuji
root@debian:~# ddd -bash: /root/soubor.py: Permission deniedto jsem povolil ale píše to stále
root@debian:~# ddd : No such file or directorynevím co znamená ta dvojtečka, není tam ani žádný název.. tak fakt nevím
/root/soubor.py? pokud ne, co kdyz vratis to co jsi mel na prvnim radku predtim? pripadne jde/slo ti to pres
python3.4 /root/soubor.py?
# Alias definitions. # You may want to put all your additions into a separate file like # ~/.bash_aliases, instead of adding them here directly. # See /usr/share/doc/bash-doc/examples in the bash-doc package. if [ -f ~/.bash_aliases ]; then . ~/.bash_aliases fi
Tiskni
Sdílej: