Programovací jazyk HTML.
Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
Řešení dotazu:
alias ddd='/root/soubor.py'
A pustit nový shell. V něm už by to mělo fungovat.
A nebo tedy do nějakého adresáře z $PATH šoupnout ten soubor pod jménem ddd. Tedy třeba cp /root/soubor.py /usr/bin/ddd
V tom soubor.py pak asi bude dobré na prvním řádku doplnit:
#!/bin/python
(podle toho, kde máš umístěn interpret python)
/usr/local/bin
nakopírovat v případě je že celosystémový. Pokud je to jen skript roota tak do /root/bin
. v závislosti jestli je to stabilní, nebo pracovní skripit bych volil nakopírovat (pro stabilní skript) nebo symbolicky nalinkovat pro pracovní verzi. Jaké adresáře jsou vyhledávány na programy v tazatelově distribuci lze najít třeba pomocí env | grep PATH
.
a) vytvořil soubor ~/.bash_aliases b) do něj vložil alias ddd='/root/soubor.py' c) do souboru /root/soubor.py jsem vložil #!/usr/bin/env python3.4 d) restartoval jsem server e) napsal jsem ddd
root@debian:~# ddd -bash: ddd: command not foundCo mám ještě špatně ? Děkuji
root@debian:~# ddd -bash: /root/soubor.py: Permission deniedto jsem povolil ale píše to stále
root@debian:~# ddd : No such file or directorynevím co znamená ta dvojtečka, není tam ani žádný název.. tak fakt nevím
/root/soubor.py? pokud ne, co kdyz vratis to co jsi mel na prvnim radku predtim? pripadne jde/slo ti to pres
python3.4 /root/soubor.py?
# Alias definitions. # You may want to put all your additions into a separate file like # ~/.bash_aliases, instead of adding them here directly. # See /usr/share/doc/bash-doc/examples in the bash-doc package. if [ -f ~/.bash_aliases ]; then . ~/.bash_aliases fi
Tiskni
Sdílej: