Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 2024.3 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení.
Ve FreeBSD byla nalezena a opravena kritická bezpečnostní chyba CVE-2024-43102 s CVSS 10.
K posouzení byly předány patche přidávající do linuxových stromů zařízení (device trees) zařízení s SoC A7 až A11 od Applu (iPhone, iPad, iPod a Apple TV).
Vývoj webového prohlížeče nad renderovacím jádrem Servo, aktuální příspěvek na blogu Serva (Wikipedie). Vedle referenčního prohlížeče servoshell vzniká prohlížeč Verso. Vyzkoušet lze noční sestavení.
Unicode Consortium, nezisková organizace koordinující rozvoj standardu Unicode, oznámila vydání Unicode 16.0. Přidáno bylo 5 185 nových znaků. Celkově jich je 154 998. Přibylo 7 nových Emoji.
Byla vydána první major verze 1.0 oficiálního firmwaru pro zařízení Flipper Zero (Wikipedie). Po třech letech vývoje. Přehled novinek i s náhledy a videi v příspěvku na blogu: podpora aplikací třetích stran, nový NFC podsystém, podpora JavaScriptu pro psaní aplikací, vylepšení spotřeby, zrychlení Bluetooth přenosu…
Radicle, distribuovaná alternativa k softwaru pro spolupráci jako např. GitLab, byl vydán ve verzi 1.0. Nyní obsahuje nad gitem postavený, rozšiřitelný protokol pro diskuze a nakládání s patchi, autentizaci a autorizaci, integraci Toru a uživatelské rozhraní v příkazovém řádku či jednoduché webové rozhraní pro prohlížení repozitářů. Projekt byl dříve představen a diskutován na Linux Weekly News.
Byla vydána nová verze 6.7 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.5.3. Thunderbird na verzi 115.15.0. OnionShare z verze 2.2 na verzi 2.6.
Rozsudky Soudního dvora Evropské unie ve věcech C-465/20 P (Apple) a C-48/22 P (Google a Alphabet): Irsko poskytlo společnosti Apple protiprávní daňová zvýhodnění ve výši 13 miliard eur a je povinné je získat zpět. Byla potvrzena pokuta ve výši 2,4 miliardy eur uložená společnosti Google za to, že zneužívala svého dominantního postavení tím, že upřednostňovala vlastní službu srovnávání výrobků.
Apache Cassandra (Wikipedie), tj. open source NoSQL distribuovaná databáze, byla vydána v nové major verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v souboru NEWS na GitHubu.
Meanwhile, if necessary, as a domain owner you can prevent Sender ID implementations that violate the SPF specification from using your v=spf1 policy for PRA checking by publishing an explicit spf2.0/pra policy. Unless you have researched and developed a PRA policy, you should publish an empty spf2.0/pra record (i.e., "spf2.0/pra"). There is no simple translation from MAIL FROM policy to PRA policy — they are different animals. Luckily, the Sender ID specification forbids implementations to fall back to a v=spf1 record for PRA checking if an (empty or not) spf2.0/pra record exists.zdroj zde http://www.openspf.org/SPF_vs_Sender_ID Narazili jste na tohle někdo kdo používáte jak SPF tak SenderID, a řešili to, případně znáte to někdo? Má smysl vytvářet tu prázdnou spf2.0/pra politiku? Mám přesně ten případ kdy odesílající server (MAIL FROM) je jiný než doména pro kterou to posílá (FROM, Reply-to). ip odesílajícího serveru je pochopitelně uvedena v obou SPF (jak SPF pro domenu v MAIL FROM, tak pro domenu v From resp. Reply-to). Koukal jsem i na Sender ID Framework SPF Record Wizard přímo na stránkách Microsoftu (http://www.microsoft.com/mscorp/safety/content/technologies/senderid/wizard/), a stejně mi to vygenerovalo pouze spf1 záznam?
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni Sdílej: