Experti na kybernetickou bezpečnost potvrdili (en) největší dosud zaznamenaný únik dat. Hackeři při něm odkryli skoro 16 miliard přihlašovacích údajů z celého světa včetně účtů společností Google, Apple, Facebook, dalších sociálních sítí nebo některých serverů státní správy.
Společnost Meta ve spolupráci se společností Oakley oznámila řadu chytrých brýlí Oakley. První Oakley Meta HSTN si lze předobjednat za 499 dolarů.
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyjádřilo podporu předložení projektu AI Gigafactory CZ, který do veřejné konzultace Evropské komise zaslala společnost České Radiokomunikace (CRA) v rámci iniciativy Project AIGF CZ. Jde o významný krok k rozvoji výpočetní infrastruktury pro umělou inteligenci (AI), která je prioritou resortu. Projekt je v souladu s cíli Národní strategie umělé inteligence ČR 2030 a je již součástí návrhu
… více »Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 154 (pdf). S podtitulem Automatizace domácnosti.
Americký prezident Donald Trump podepsal exekutivní příkaz, který prodlužuje lhůtu pro prodej amerických aktiv aplikace TikTok vlastněné čínskou společností ByteDance do amerických rukou o dalších 90 dnů. Americký Kongres loni v dubnu kvůli bezpečnostním obavám přijal zákon, podle kterého měl vstoupit v platnost zákaz sítě TikTok v USA v případě, že se prodej neuskuteční do 19. ledna. Trump však v lednu lhůtu pro prodej prodloužil o 75 dnů. V dubnu pak přikročil k prodloužení o dalších 75 dnů, lhůta tak měla vypršet dnešním dnem.
Microsoft hodlá zrušit další tisíce pracovních míst, a to především v obchodních odděleních. Předchozí kolo propouštění se uskutečnilo v květnu a dotklo se 6000 zaměstnanců. Vedení firmy již dříve upozornilo, že vzhledem k rozsáhlým investicím do umělé inteligence (AI) se bude snažit omezovat výdaje v jiných oblastech.
Společnost Murena ve spolupráci se společností Qwant představila vyhledávač Murena Find. Ve výchozím nastavení bude používán v mobilním operačním systému /e/OS a v Murena Workspace.
V mobilní aplikaci Facebooku se lze nově přihlašovat pomocí Passkeys.
Společnost Midjourney představila vlastní generátor videí pomocí umělé inteligence (AI) V1 Video Model.
Editor kódu Zed (Wikipedie) má nově v sobě integrovaný debugger. Podporuje Rust, C/C++, JavaScript, Go, Python a pomocí rozšíření i další programovací jazyky.
while [ 1 ]; do nc -q 1 -l -p 12070 -c "nc -q 1 10.203.0.10 22"; done
Tím samozřejmě stratím informaci o zdrojove IP, ale to mi zase tak nevadí. Problém je spíš to, že mužu mít otevřené jen jedno spojení a ani z hlediska výkonu/latence to nebude nejlepší.
Předpokládám že to půjde vyřešit na úrovni IPTABLES, ale nevím jak. Dostal jsem se k tomu že vím jak ze serveru přeposílat spojení z jednoho portu na klienta (DNAT), ale nevím jak zajistit, aby se data vracela správnou cestou přes OpenVPN a zároven se musi někde opět změnit zdrojová adresa(SNAT).
Zaroveň bych chtěl aby přes OpenVPN šla jen spojeni přes jeden konkretni port, odchozí spojeni by měla jít rovnou. Ideální by bylo kdyby se to dalo vyřešit pouze na straně serveru, vpodstatě by mi stačilo dosáhnout stejného výsledku jako teď pomocí netcat.
Mužete mě někdo nakopnout jak na to?
Řešení dotazu:
iptables -t nat -A PREROUTING -i WAN -p tcp -d WANIP --dport 12070 -j DNAT --to-destination CLIENTIP:22a nez vleze do tunelu jeste prepsat zdroj:
iptables -t nat -A POSTROUTING -o VPN -d CLIENTIP --dport 22 -j SNAT --to- source VPNIPtak, ze se pro klinta bude zdat, ze komunikuje s branou. Netusim jestli je vubec mozne takto na sebe napojit dvakrat NAT.
Mám počítač(server) s veřejnou IP a klienta s privátní IP…
Chyba. Řešením je IPv6.
Tiskni
Sdílej: