Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
while [ 1 ]; do nc -q 1 -l -p 12070 -c "nc -q 1 10.203.0.10 22"; done
Tím samozřejmě stratím informaci o zdrojove IP, ale to mi zase tak nevadí. Problém je spíš to, že mužu mít otevřené jen jedno spojení a ani z hlediska výkonu/latence to nebude nejlepší.
Předpokládám že to půjde vyřešit na úrovni IPTABLES, ale nevím jak. Dostal jsem se k tomu že vím jak ze serveru přeposílat spojení z jednoho portu na klienta (DNAT), ale nevím jak zajistit, aby se data vracela správnou cestou přes OpenVPN a zároven se musi někde opět změnit zdrojová adresa(SNAT).
Zaroveň bych chtěl aby přes OpenVPN šla jen spojeni přes jeden konkretni port, odchozí spojeni by měla jít rovnou. Ideální by bylo kdyby se to dalo vyřešit pouze na straně serveru, vpodstatě by mi stačilo dosáhnout stejného výsledku jako teď pomocí netcat.
Mužete mě někdo nakopnout jak na to?
Řešení dotazu:
iptables -t nat -A PREROUTING -i WAN -p tcp -d WANIP --dport 12070 -j DNAT --to-destination CLIENTIP:22a nez vleze do tunelu jeste prepsat zdroj:
iptables -t nat -A POSTROUTING -o VPN -d CLIENTIP --dport 22 -j SNAT --to- source VPNIPtak, ze se pro klinta bude zdat, ze komunikuje s branou. Netusim jestli je vubec mozne takto na sebe napojit dvakrat NAT.
Mám počítač(server) s veřejnou IP a klienta s privátní IP…
Chyba. Řešením je IPv6.
Tiskni
Sdílej: