abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:00 | Upozornění

    Cloudflare, tj. společnost poskytující "cloudové služby, které zajišťují bezpečnost, výkon a spolehlivost internetových aplikací", má výpadek.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:22 | Pozvánky

    Letos se uskuteční již 11. ročník soutěže v programování Kasiopea. Tato soutěž, (primárně) pro středoškoláky, nabízí skvělou příležitost procvičit logické myšlení a dozvědět se něco nového ze světa algoritmů – a to nejen pro zkušené programátory, ale i pro úplné začátečníky. Domácí kolo proběhne online od 22. 11. do 7. 12. 2025 a skládá se z 9 zajímavých úloh různé obtížnosti. Na výběru programovacího jazyka přitom nezáleží – úlohy jsou

    … více »
    SoutezKasiopea | Komentářů: 0
    dnes 04:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.52.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 94 vývojářů, z toho 33 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:00 | Nová verze

    VKD3D-Proton byl vydán ve verzi 3.0. Jedná se fork knihovny vkd3d z projektu Wine pro Proton. Knihovna slouží pro překlad volání Direct3D 12 na Vulkan. V přehledu novinek je vypíchnuta podpora AMD FSR 4 (AMD FidelityFX Super Resolution 4).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:11 | Nová verze

    Poštovní klient Thunderbird byl vydán v nové verzi 145.0. Podporuje DNS přes HTTPS nebo Microsoft Exchange skrze Exchange Web Services. Ukončena byla podpora 32bitového Thunderbirdu pro Linux.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 02:33 | IT novinky

    U příležitosti státního svátku 17. listopadu probíhá na Steamu i GOG.com již šestý ročník Czech & Slovak Games Week aneb týdenní oslava a také slevová akce českých a slovenských počítačových her.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.11. 19:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.19 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnout lze například nový balíček BirdNET-Go, tj. AI řešení pro nepřetržité monitorování a identifikaci ptáků.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.11. 02:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.38 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.10 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.11. 01:33 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 28 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    15.11. 16:11 | Nová verze

    Byl vydán Debian 13.2, tj. druhá opravná verze Debianu 13 s kódovým názvem Trixie. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 13 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (35%)
     (46%)
     (18%)
     (18%)
     (23%)
     (15%)
     (23%)
     (16%)
     (16%)
    Celkem 366 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 12.11. 18:21
    Rozcestník

    Dotaz: OpenWRT pro Mikrotik RB-SXT Lite5

    the.max avatar 20.11.2015 21:23 the.max | skóre: 46 | blog: Smetiště
    OpenWRT pro Mikrotik RB-SXT Lite5
    Přečteno: 507×
    Ahoj,

    již nějakou dobu se snažím dostat OpenWRT do RB SXT Lite5. Potřebuji v podstatě jen nabootovat, nechci ho do SXTčka instalovat. V podstatě vždy skončím na nemožnosti se do SXTčka přihlásit.

    Když použiji hotový image, který přez TFTP nahraji do SXTčka a následně se potřebuji do SXTčka přihlásit, tak se nikam nedostanu. Předpokládám, že na vině je firewall, který defaultně běží na eth0 a protože SXTčko další ethernety nemá, tak mám smůlu. Ten firewall podezřívám proto, protože při bootu toho nahraného OpenWRT viim v logu, že si to vzalo IP z DHCP.

    Zkusil jsem si tedy přeložit vlastní image, ze kterého jsem vyhodil vše okolo firewallu, ale tady asi dělám něco blbě, protože v logu už nevidím, že by bylo přidělené IP přez DHCP.

    Napadlo nme tedy, jestli je nějaká možnost jak do image propašovat konfiguraci pro wlan, aby po bootu běžela jako AP, klidně i bez šifrování.

    Na SXTčku zřejmě nefunguje sériová konzole, protože po připojení převodníku na vyvedené pájecí plošky se nic neděje. Proto mě napadá pouze ta wifina.

    Pokud by jste někdo měl jakýkoli nápad, byl bych vděčný.

    Děkuji.
    KERNEL ULTRAS Fan Team || Sabaton - nejlepší učitel dějepisu || Gentoo - dokud nás systemd nerozdělí.

    Odpovědi

    20.11.2015 22:14 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenWRT pro Mikrotik RB-SXT Lite5
    Nasel jsem navod, kde s tim autor problem nemel..
    the.max avatar 21.11.2015 00:23 the.max | skóre: 46 | blog: Smetiště
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenWRT pro Mikrotik RB-SXT Lite5
    Tenhle návod samozřejmě znám, ale nejde. Zkoušel jsem i autorovi napsat, ale bez odezvy. S jinými RBčky (133, 411, 711, 433, 493, 750, 951) problém nemám, jen ty SXTčka nechtějí. Zkoušel jsem jich více různých (několik různých Lite5, G-5HPnD atp) a nic. Ještě mne napadlo, že tu mám jednu 922, což je hardwarově asi nejpodobnější tomu SXTčku. 922 má USB kam bych mohl dát převodník a do SFPčka další ethernet.
    KERNEL ULTRAS Fan Team || Sabaton - nejlepší učitel dějepisu || Gentoo - dokud nás systemd nerozdělí.
    the.max avatar 21.11.2015 00:37 the.max | skóre: 46 | blog: Smetiště
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenWRT pro Mikrotik RB-SXT Lite5
    Stáhl jsem tedy znovu odkazovaný openwrt-ar71xx-mikrotik-vmlinux-initramfs.elf, nabootoval na Ping odpovídá, ale po spuštění nmapu je výsledek tento:

    nmap 172.22.1.199
    
    Starting Nmap 6.47 ( http://nmap.org ) at 2015-11-21 00:32 CET
    Nmap scan report for 172.22.1.199
    Host is up (0.00026s latency).
    All 1000 scanned ports on 172.22.1.199 are closed
    
    Nmap done: 1 IP address (1 host up) scanned in 38.19 seconds
    

    Jak vidno, telnet, ssh, ani web, takže opravdu nevím jak se tam dostal.
    KERNEL ULTRAS Fan Team || Sabaton - nejlepší učitel dějepisu || Gentoo - dokud nás systemd nerozdělí.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.