abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:00 | IT novinky

    Společnost Raspberry Pi má nově v nabídce flash disky Raspberry Pi Flash Drive: 128 GB za 30 dolarů a 256 GB za 55 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 10:22 | Zajímavý software

    Technologie Skip pro multiplatformní mobilní vývoj, která umožňuje vývojářům vytvářet iOS a Android aplikace z jediné Swift a SwiftUI kódové základny, se s vydáním verze 1.7 stala open source.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 03:33 | Zajímavý software Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 00:11 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 34.0.0 webového prohlížeče Pale Moon (Wikipedie) vycházejícího z Firefoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 16:11 | Humor

    Win8DE je desktopové prostředí pro Wayland, inspirované nechvalně proslulým uživatelským rozhraním Metro z Windows 8. Nabízí dlaždicové rozhraní s velkými tlačítky a jednoduchou navigací, optimalizované pro dotyková zařízení. Cílem projektu je přetvořit design operačního systému Windows 8 do funkčního a minimalistického rozhraní vhodného pro každodenní použití na Linuxu.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 9
    včera 14:33 | Nová verze

    Laboratoře CZ.NIC vydaly Datovku 4.28.0 a Mobilní Datovku 2.6.0. Hlavní novinkou je ukládání rozpracovaných datových zpráv do konceptů. Datovka je svobodné multiplatformní aplikace pro přístup k datovým schránkám a k trvalému uchovávání datových zpráv v lokální databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 14:22 | Zajímavý projekt

    Unix Pipe Game je vzdělávací karetní hra zaměřená na děti a rodiče, která děti učí používat unixové příkazy prostřednictvím interaktivních úkolů. Klíčovým prvkem hry je využití symbolu | pro pipeline neboli 'rouru', který umožňuje propojit výstupy a vstupy jednotlivých unixových příkazů, v tomto případě vytištěných na kartičkách. Předpokládá se, že rodič má alespoň nějaké povědomí o unixových příkazech a jejich provazování pomocí |.

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 3
    včera 13:55 | Zajímavý software

    PCIem je linuxový framework, který vytváří virtuální zařízení PCIe pomocí technik, které umožňují hostitelskému operačnímu systému rozpoznat tyto syntetické 'neexistující' karty jako fyzické zařízení přítomné na sběrnici. Framework PCIem je primárně zamýšlen jako pomůcka pro vývoj a testování ovladačů bez nutnosti použít skutečný hardware. Dle tvrzení projektu si fungování PCIem můžeme představit jako MITM (Man-in-the-Middle), který se nachází mezi ovladači a kernelem.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 1
    včera 05:33 | Bezpečnostní upozornění

    Byla nalezena vážná bezpečnostní chyba v telnetd z balíčku GNU InetUtils. Týká se verzí GNU InetUtils od 1.9.3 z 12. května 2015 až po aktuální 2.7 z 14. prosince 2025. Útočník může obejít autentizaci a získat root přístup, jelikož telnetd nekontroluje předaný obsah proměnné prostředí USER a pokud obsahuje "-f root"…

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    20.1. 17:22 | Komunita

    Stanislav Aleksandrov předložil patch rozšiřující KWin (KDE Plasma) na 3D virtuální desktopové prostředí (videoukázka v mp4).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (5%)
     (0%)
     (10%)
     (21%)
     (3%)
     (5%)
     (2%)
     (11%)
     (36%)
    Celkem 566 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 20.1. 17:04
    Rozcestník

    Dotaz: gwenview - problem s RYCHLOSTi nacitani ze SAMBA

    21.11.2015 00:02 petrfm | skóre: 23
    gwenview - problem s RYCHLOSTi nacitani ze SAMBA
    Přečteno: 214×
    Ahoj, na prohlizeni fotek v kubuntu uz delsi dobu musim pouzivat program GPicView, protoze ten jediny funguje rychle.

    Mam fotky na banana Pi a sdilim je pres SAMBU. Jasne, banan neni extra rychle ovoce, ale staci to, s tim prohlizecem, kdyz preskakuju fotky, tak to jen mrka a to i u fotek z DSLR.

    Trochu mne stve, ze to neumi nahledy, rotaci fotek, metadata, nic. Rad bych pouzival gwenview, ale ten je priserne pomaly. Nez udela nahledy, je to vecnost, s tim bych se smiril, prece jenom, kdyz se na ten banan pristupuje vicenasobne, tak ho to trochu zahlti. Co je horsi, ze kdyz jedu ve fullscreen a mezernikem cvakam mezi fotkama, trva to treba 3-5 vterin, nez naskoci. A to i opakovane, kdyz se vratim.

    Co jsem vypozoroval, lokalne z disku to chodi celkem rychle, ale kdyz prohlizim fotky z bananu, tak mi v oznamovaci oblasti naskakuji s kazdou fotkou stavy, ze gwenview dokoncil kopirovani dane fotky. Jako by ji z toho sambasharu kopiroval do nejake cache. Ale do prdele proc? Mam to namountovane pres smb4k do lokalniho FS, do home. Zkousel jsem misto smb4k namontovat ten bananovy sambashare klasicky pres mount.cifs do /home a je to uplne stejne, taky to gwen kopiruje pri kazdem prepnuti fotky.

    Vidim tady ten problem, poradite, jak prinutit gwen, aby ty fotky nekopiroval, ale prohlizel primo z toho namountovaneho sambashare umisteni? Nebo zkusite, zda vam to dela taky? Mam vychozi gwenview na kubuntu 14.04

    Diky, P.
    fuck the cola, fuck the pizza, all you need is slivovitza

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.