Komunita KDE představila stránku KDE for Developers pro vývojáře používající KDE aplikace. Postupně byly představeny stránky pro umělce KDE for Creators, děti KDE for Kids a vědce KDE for Scientists.
Společnost ARM představila platformu Total Compute Solutions 2023 (TCS23) s 5. generací GPU Immortalis-G720, Mali-G720 a Mali-G620 a Armv9.2 CPU Cortex-X4, Cortex-A720 a Cortex-A520 s DSU-120.
Na konferenci Microsoft Build 2023 byl představen Azure Linux container host for Azure Kubernetes Service (AKS). Podrobnosti ve videu s otázkami a odpovědmi. Shrnutí v článku na DevClass.
Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Pokud jsou problémy s hibernací... tak se většinou jedná o nestandardní či "odfláknutý" HW.
Hloupý a zbytečný FUD. Takové komentáře je možná lepší si nechat od cesty. Linux, jak známo, vznikl na desktopu a původně pro desktop. Že se skvěle hodí také na servery, na kterých získal naprosto neotřesitelnou pozici, to není pro desktop nijak na škodu.
Problémy s uspáváním, resp. hibernací jsou v Linuxu celkem běžné.To je sice možné, ale osobně jsem s tím v posledních patnácti letech neměl problém. Myslím, že to zhruba koresponduje s dobou, od kdy si nepořizuju hardware, o kterém se ví, že je nějak problematický.
Na desktop nebyl navrženA proto ho používám radši na laptopu. A proto jsou problémy s uspávání jen s konkrétními drivery, nejčastěji takovými, které nejsou nebo nemůžou být součástí kernelu.
Linux se hodí spíš jako server.Tak to je snad věcí každého, co si na jaký účel zvolí. Je otázka, co jiného by na laptopu plnilo moje potřeby. Možná nějaké BSD? Jinak už zbývá snad jenom koupit si Macbook s OS X.
Problém je v HW. Nebo v tvojí palici
Mně osobně nebaví pořád řešit nějaké problémy s hardware, takže si pokud možno pořizuju takový, kde ty problémy nejsou.
Přesně tímhle se řídím a Linux mi jede bez problémů
Já už jsem tady opravdu mnohokrát napsal, jak řešit problém, který je zjevně velmi aktuální: Zakázat už konečně tyhle anonymní trolly. Tohle je tu dnes a denně, pod každým dotazem, pod každou debatou.
místo hádání se zda je linux pro desktop nebo serverTak ono je hlavně úplně jedno, co si kdo myslí o tom, na co má někdo jiný linux používat. Lepší ignorovat.
dmesg
a /var/log/syslog.
Tiskni
Sdílej: