Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
Byla vydána nová major verze 25.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript, bylo vydáno ve verzi 1.22. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
Multiplatformní audio přehrávač Qmmp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.1.0. Z novinek lze zmínit například podporu XDG Base Directory Specification.
Letošní konference LibreOffice proběhne 28. září až 1. října v Bolzanu. The Document Foundation hledá přednášející.
sudo do-release-upgrade
jaky mam init, to ani nepoznamPak to asi nemusíš řešit. On ten předchozí Debianí init byl mimořádně na prd. Přechod Debianu na systemd vyřešil některé problémy a jiné zase přinesl. Osobně mi přijde, že celkový výsledek je neutrální.
A debianu se systemd netyka?Týká. I když momentálně je možné používat v Debianu dál původní init. Prý s tím nefunguje NetworkManager, ale ten podle mě odpůrci systemd stejně nemohou používat
A je vubec systemd takove zlo?Když všechno funguje, tak je to v pořádku. Jakmile se něco rozbije, velmi špatně se to ladí.
provest aktualizaci systemu skrze CLI tak, ze nebudu muset vubec nic znovu konfigurovat a instalovat, jen se zmeni core soubory systemuBěhem aktualizace čekej tak 10 dotazů ohledně změněných konfiguračních souborů, z nichž většinou tak 8 stačí odklepnout a dva si vyžadují nějakou pozornost (samozřejmě záleží na složitosti tvého nastavení). Všechno ostatní funguje samo.
Tiskni
Sdílej: