Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
smb://user@server/slozka
pam_mount
, pak se ti někam do tvého stromu mountne to co potřebuješ a máš vše ve filovém stromu, takže ti funguje každý program, přece jen v krusaderu nebo Dolphinu jsou to často jen prostředky na kopírování souborů a ne na přímý přístup.
udevadm monitora pak napsat jednoduche pravidlo volajici skript co bude delat jednoduse to co potrebujes, neco jako :)
/etc/NetworkManager/dispatcher.d/
(a man page píše, co se do jich posílá) CIFS nepoužívám tak ti nepomohu, ale moje NFS má tento script
#! /bin/sh # # nfs - start NFS in response to interface change # # Robert Love # Bastian Holst <bholst@lusku.de> case "$2" in up|dhcp4-change|dhcp6-change) # Check with systemd if nfs service is enabled if /usr/bin/systemctl is-enabled nfs.service >/dev/null 2>&1; then /bin/mount -alt nfs,nfs4 fi ;; down) /bin/umount -alt nfs,nfs4 exit 0 ;; *) exit 0 ;; esacJe vidět, že při nahození konektivity se moutne, co je ve fstab a při konci konektivity se nfs lazy umountne. Určite půjde najít obdobný script pro CIFS a případně ho upravit tak, aby v různých sítích mounul správné sdílení. Podle mne NM skripty jsou přesně to co potřebuješ.
Tiskni
Sdílej: