Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
rfkill
, ale vypne obě. Nikdy ne jen tu jednu. Nějaký další nápad ?
Děkuju.
Potřebuji tu interní vypnout, aby se mi zbytečně při každém startu nesnažila připojit do sítěVyřešit, proč se ti snaží "sama" připojit do sítě. Pokud to dělá NetworkManager, slyšel jsem, že pomůže ten interface nastavit v /etc/network/interfaces, a pak na něj nebude sahat. Nebo to najít někde v jeho konfiguraci a zrušit to. Nebo NetworkManager odinstalovat
nmcli
.
nm-connection-editorPOZOR, nepoustet pres sudo, protoze to potrebujes nastavovat jako uzivatel...
Muj rfkill vypíše následující:
0: asus-wlan: Wireless LAN
Soft blocked: no
Hard blocked: no
1: asus-bluetooth: Bluetooth
Soft blocked: yes
Hard blocked: no
2: phy0: Wireless LAN
Soft blocked: no
Hard blocked: no
3: phy1: Wireless LAN
Soft blocked: no
Hard blocked: no
rfkill block asus-wlanToto nefunguje?
iwconfig
. Měl bys vidět nějaké wifi zařízení ve výpisu, tedy to interní.
Potom v biosu tu wifi vypni, po naběhnutí systému znovu dej v terminálu příkaz iwconfig
. Žádné wifi zařízení by nemělo být vidět. To jen pro klid duše, že je to interní opravdu vypnuté.
Potom zasuň wifi do USB a znovu dej v terminálu příkaz iwconfig
. Měl bys vidět nějaké jiné wifi zařízení, tedy to do USB.
network={ ssid="nsalitomerice" psk="MsTD2Q2tpRA" priority=1000 disabled=0 } # wpa_supplicant -ddd -Dwext -iwlan0 -c wpa.confvíc pro tebe asi udělat nemůžu
/etc/network/interfaces
nebo NetworkManager.conf
.
Tiskni
Sdílej: