Momo je fenka cavapoo, která svými náhodnými stisky kláves bezdrátové klávesnice vytváří jednoduché počítačové hry. Technicky to funguje tak, že Raspberry Pi s připojenou bluetooth klávesnicí posílá text do Claude Code, který pak v Godotu píše hry a sám je i testuje pomocí screenshotů a jednoduchých simulovaných vstupů. Za stisky kláves je Momo automaticky odměňována pamlsky. Klíčový je pro projekt prompt, který instruuje AI, aby i
… více »GNU awk (gawk), implementace specializovaného programovacího jazyka pro zpracování textu, byl vydán ve verzi 5.4.0. Jedná se o větší vydání po více než dvou letech. Mezi četnými změnami figuruje např. MinRX nově jako výchozí implementace pro regulární výrazy.
Internetový prohlížeč Ladybird ohlásil tranzici z programovacího jazyka C++ do Rustu. Přechod bude probíhat postupně a nové komponenty budou dočasně koexistovat se stávajícím C++ kódem. Pro urychlení práce bude použita umělá inteligence, při portování první komponenty prohlížeče, JavaScriptového enginu LibJS, bylo během dvou týdnů pomocí nástrojů Claude Code a Codex vygenerováno kolem 25 000 řádků kódu. Nejedná se o čistě autonomní vývoj pomocí agentů.
Byl vydán Mozilla Firefox 148.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Nově lze snadno povolit nebo zakázat jednotlivé AI funkce. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 148 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána nová verze 22.1.0, tj. první stabilní verze z nové řady 22.1.x, překladačové infrastruktury LLVM (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání: LLVM, Clang, LLD, Extra Clang Tools a Libc++.
X86CSS je experimentální webový emulátor instrukční sady x86 napsaný výhradně v CSS, tedy bez JavaScriptu nebo dalších dynamických prvků. Stránka 'spouští' assemblerovový program mikroprocesoru 8086 a názorně tak demonstruje, že i prosté CSS může fungovat jako Turingovsky kompletní jazyk. Zdrojový kód projektu je na GitHubu.
Po šesti letech byla vydána nová verze 1.3 webového rozhraní ke gitovým repozitářům CGit.
Byla vydána nová verze 6.1 linuxové distribuce Lakka (Wikipedie), jež umožňuje transformovat podporované počítače v herní konzole. Nejnovější Lakka přichází s RetroArchem 1.22.2.
Matematický software GNU Octave byl vydán ve verzi 11.1.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vedle menších změn rozhraní jsou jako obvykle zahrnuta také výkonnostní vylepšení a zlepšení kompatibility s Matlabem.
Weston, referenční implementace kompozitoru pro Wayland, byl vydán ve verzi 15.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti Collabora. Vypíchnout lze Lua shell umožňující psát správu oken v jazyce Lua.
Init... Checking setup... __cesta__/tv_bin/script/tvw_exec: řádek 33: __cesta__/tv_bin/wine/bin/wineserver: Adresář nebo soubor neexistuje Launching TeamViewer ... Starting network process (no daemon) __cesta__/tv_bin/script/tvw_exec: řádek 100: __cesta__/tv_bin/teamviewerd: Adresář nebo soubor neexistuje Network process already started (or error) __cesta__/tv_bin/script/tvw_exec: řádek 33: __cesta__/tv_bin/wine/bin/wineserver: Adresář nebo soubor neexistuje Launching TeamViewer GUI ...Ponechme stranou, že linuxový TeamViewer je prasečina spouštěná v přibaleném Wine ... Pro některé situace ho neumím nahradit. Pochopitelně se nedá stáhnout nativní linuxová 64bit binárka. Gentoo není mezi podporovanými distribucemi a kvůli mně asi novou verzi 10, když už mají 11 taky nevydají. Dávat dalších několik tisíc Kč za nic se mi nechce, to raději na Core i5 s 8G RAM nainstaluju 32b Gentoo. Postupně jsem se dopátral k tomu, že bych měl nainstalovat nějaký 32b compatibility pack, který jsem v Gentoo neobjevil. Existuje? Soudě dle diskuzí týkajících se jiných dister. Též jsem se dopátral tohoto návodu https://wiki.gentoo.org/wiki/Project:AMD64/32-bit_Chroot_Guide a zkusil podle něj udělat 32b systém v chrootu. To funguje, ale upřímně, spouštění tímto způsobem je hodně otravný voser (a to je ještě eufemismus). Postup je zhruba:
xhost local:localhost su chroot _cesta_k_chrootu_/gentoo32/ source /etc/profile env-update su jménousera cd _home_v_chrootu_/teamviewer ./teamviewerTo pokaždé, když si třeba jen zavřu konzoli. A ještě nevím, co to udělá, až aktivuju licenci. Spuštění v chrootu
Init... Checking setup... Launching TeamViewer ... Starting network process (no daemon) Network process started (2603) Launching TeamViewer GUI ...A zobrazí okno, zdá se normálně funkční. V návodu uvedený násl. příkaz nefunguje.
linux32 chroot /mnt/gentoo32 /bin/bashlinux32 nepomáhá, chroot pod userem nelze ... Přehlédl jsem něco? Co? Jádro snad mám nastavené správně?
-*- Kernel support for ELF binaries [*] Write ELF core dumps with partial segments <*> Kernel support for scripts starting with #! <*> Kernel support for MISC binaries [*] IA32 Emulation <M> IA32 a.out support [*] x32 ABI for 64-bit mode
Linux version 4.4.1 (root@pc) (gcc version 4.9.3 (Gentoo 4.9.3 p1.5, pie-0.6.4) ) #2 SMP Mon Feb 15 16:50:51 CET 2016(make menuconfig ... lepší než drátem do oka, ale hledání v položkách by zatraceně pomohlo, koukal jsem i do .config, ale tam nacházím to samé.) Co mne mate a naznačuje, že dělám něco blbě já je to, že ani Wine nechce spouštět jakékoli EXE. Všechno skončí stejnou chybou, kromě třeba regedit, winemine ... tedy binárek, které se s Wine instalují.
wine64 7z1514-x64.exe wine: Špatný formát EXE pro C:\7z1514-x64.exe.Wine nepotřebuji, ale může to souviset. Existuje nějaký USE flag, nebo ebuild pomocí kterého by se nainstalovaly i 32b verze knihoven atd...? Nezdá se, že by to byl multilib, to souvisí jen s AVR, ani x86-64, 32bit, 64bit nevypadají správně. Díky za každý nápad, nebo pošťouchnutí, dám tomu tak týden a pak asi půjde 64b pryč. Bohužel. P.S. Předem se omlouvám za naprosté hovadiny, už toho mám dneska dost.
Řešení dotazu:
In file included from /usr/include/features.h:390:0,
from /usr/include/stdlib.h:24,
from /var/tmp/portage/app-arch/bzip2-1.0.6-r6/work/bzip2-1.0.6/bzlib_private.h:25,
from /var/tmp/portage/app-arch/bzip2-1.0.6-r6/work/bzip2-1.0.6/huffman.c:22:
/usr/include/gnu/stubs.h:7:27: fatal error: gnu/stubs-32.h: No such file or directory
# include <gnu/stubs-32.h>
^
compilation terminated.
Řešení je víceméně v této diskuzi https://forums.gentoo.org/viewtopic-p-7432910.html
Nejprve stáhnout (stage3 64b multilib), konkrétně např. http://distfiles.gentoo.org/releases/amd64/autobuilds/current-stage3-amd64/stage3-amd64-20160211.tar.bz2
Rozbalit např. do /mnt/gentoo (protože krátká cesta, stejnak po dokončení smažu)
tar xvjpf stage3-amd64-20131031.tar.bz2
mount -t proc none /mnt/gentoo/proc mount -o bind /dev /mnt/gentoo/dev mkdir /mnt/gentoo/usr/portage mount -o bind /usr/portage /mnt/gentoo/usr/portage cp -L /etc/resolv.conf /mnt/gentoo/etc/ cp -r /etc/portage/* /mnt/gentoo/etc/portage/ chroot /mnt/gentoo /bin/bash
(chroot)# env-update (chroot)# quickpkg glibc gcc (chroot)# exitStále nemůžu kompilovat, proto instaluji binární balíčky (screenshot)
emerge -Kav1 gcc glibcPo tomto důležitém kroku mám /lib32 a můžu zkompilovat gcc a glibc s USE flagem multilib!
emerge glibc bintuils coreutils libtool gccVyzkoušet.
emerge -av1 bzip2Hurá, funguje to, takže teď komplet 292 balíků se změněným USE flagem, pak se uvidí, jestli bude wine a TeamViewer potřebovat ještě něco dalšího.
emerge -av --deep --newuse worlda čekat, i 3,3GHz Core i5 to pár (desítek) minut trvá
zkus podle knihoven
ldd TeamViewer_Desktop
linux-gate.so.1 (0xf773a000)
libdbus-1.so.3 => /lib/i386-linux-gnu/libdbus-1.so.3 (0xf76ac000)
librt.so.1 => /lib/i386-linux-gnu/i686/cmov/librt.so.1 (0xf76a3000)
libdl.so.2 => /lib/i386-linux-gnu/i686/cmov/libdl.so.2 (0xf769d000)
libm.so.6 => /lib/i386-linux-gnu/i686/cmov/libm.so.6 (0xf7650000)
libpthread.so.0 => /lib/i386-linux-gnu/i686/cmov/libpthread.so.0 (0xf7633000)
libc.so.6 => /lib/i386-linux-gnu/i686/cmov/libc.so.6 (0xf747b000)
/lib/ld-linux.so.2 (0x5657a000)
libsystemd.so.0 => /lib/i386-linux-gnu/libsystemd.so.0 (0xf73ec000)
libselinux.so.1 => /lib/i386-linux-gnu/libselinux.so.1 (0xf73c5000)
liblzma.so.5 => /lib/i386-linux-gnu/liblzma.so.5 (0xf739c000)
libgcrypt.so.20 => /lib/i386-linux-gnu/libgcrypt.so.20 (0xf72ed000)
libgcc_s.so.1 => /lib/i386-linux-gnu/libgcc_s.so.1 (0xf72d0000)
libpcre.so.3 => /lib/i386-linux-gnu/libpcre.so.3 (0xf725b000)
libgpg-error.so.0 => /lib/i386-linux-gnu/libgpg-error.so.0 (0xf7244000)
Pro některé situace ho neumím nahradit.Toto bych chtel vysvetlit, protoze tvuj postup. Poustet, proprietarni 32bit binarku na 64bit sytemu jeste v chrootu, kvuly obycejne vzdalene plose je uplne zbytecne komplikovane..
Zrejme win nema verejnou IP a misto odkud se chce spojit take ne. Server s verejkou take ne. (to jsou hlavni duvody pro tewmviewer) ne rdp a firewall.
Ono to obejde 2 neveřejné ip ? vše co si popsal potřebuje min. 1 veřejnou ip a instalace...
Ono to obejde 2 neveřejné ip ?
Tiskni
Sdílej: