Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Řešení dotazu:
apt-get remove fake-hwclock
echo mcp7941x 0x6f > /sys/bus/i2c/devices/i2c-1/new_deviceA co potom poví
sudo hwclockPříkaz date pracuje pouze s SW hodinama v OS.
Tvrdil jsem, ze je umim cist, protože jsem je na I2C sbernici videl a na hwclock -r jsem dostaval odpověď. Zrejme to ale byla odpověď od fake-hwclock
Ano, cetl. Je to oficialni wiki a podle toho jsem uspesne postupoval. Az do konce. Jediny zadrhel je v tom, ze po vypnuti a startu byl cas o dobu vypnuti opozdeny. Cili jako bych RTC nemel. Po odinstalaci fale-hwclock je cas po restartu v OS 1.1.1970 a v RTC nedostupny, viz vys.
Co mi odpovida hwclock ted z hlavy nevim (po tolika pokusech) vecer kouknu. Ale hwclock -r mi ted, po odinstalaci fake-hwclock vypise chybu (vyse zminenou). Po zadani hwclock -w a kontrole hwclock -r vrati spravny cas. Po vypnuti a zapnuti zase chybu a tak dokola.
Jinak na desce je mcp79410. Ja zadaval dle wiki mcp7941x. Nemuze byt chyba v tom?
Jediny SW k desce (ne dodavany, ale ke stazeni) je EVOK: https://github.com/UniPiTechnology/evok
Vse ostatní na desce funguje, relátka umim sepnout, precist stavy vstupu i hodnot z 1-wire cidel. Jen ten cas :(hwclock -r --debuga
cat /sys/class/rtc/rtc0/{date,time,hctosys,uevent}?
Tak vas vsechny zdravim, deska je doma a tika jak ma. Nyni 9.4.2016 je na wiki temer funkcni navod. Postupoval jsem nasledovne: 1. nainstaloval jsem system (nyni zavadec na kartu a system + data na USB flash) na RTC to nema vliv, jen budu testovat caste zapisovani... 2. I2C jsem povolil v klikacim menu systemu 3. instalnul jsem EVOK a) git clone https://github.com/UniPiTechnology/evok b) cd evok chmod +x install-evok.sh uninstall-evok.sh sudo ./install-evok.sh 4. test na http://localhost deska odpovidala 5. instalace sudo apt-get install i2c-tools (toto na wiki zmineno neni, mene zkusenym to muze zkazit radost, protoze pokus o vypis adres bez toolsu vrati chybu) 6. nyni i2cdetect -y 1 vraci tabulku s adresami (na pozici 6f zobrazuje "6f") - (pozdeji UU pry znamena, ze se zarizeni pouziva) 7. /boot/config.txt kontrola je-li obsazeno device_tree_param=i2c_arm=on nebo device_tree_param=i2c1=on a pridani # Enable MCP7941x RTC chip dtoverlay=i2c-rtc,mcp7941x na konec souboru 8. /lib/udev/hwclock-set zakomentovani #if [ -e /run/systemd/system ] ; then # exit 0 #fi Ve vysledku je tento zpusob jednodussi a na rozdil od toho prvniho i funkcni. Vsem timto dekuji za snahu pomoci a doufam, ze techto 8 bodu pomuze pripadnym dalsim zajemcum ;)btw: jestli dobre koukam, tak primarni byl ten cmdline(config.txt) parametr ;)
Tiskni
Sdílej: