Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Jedine, ceho se obavam je vykon KVM.Výkon linuxového OS na KVM je lepší než na ESX. Při použití virtio na straně KVM. Virtualizovaný linux má virtio přímo v kernelu, takže to funguje rychle a out of box. Zatímco na ESXi se musejí doinstalovávat toolsy a hlídat každou změnu jádra (někdy se toolsy po update jádra zavedou automaticky, někdy nikoliv). Takže výkonu u virtualizace linuxových os bych se vůbec neobával.
Takže podľa teba majú linuxové distribúcie implementovanú podporu SMARTu len na parádu, a na nič sa nevyužíva.To určitě netvrdil. Mně taky MD nekouká do SMARTu. SMART mi čte jenom SMART démon, a když je nějaký problém, tak mi pošle mail, ale určitě to nevykopne z pole.
Jaky je rozdil mezi otazkou c.1 a c.3?Čekal bych, že rychlé seeky budou mechanický disk namáhat víc, než SSD. Takže při zátěži, kde se čtou malé náhodné bloky, se přenese stejně dat, ale rotační disk to zatíží mnohem víc.
Prosimte, nech toho. I ty levne consumer, pokud uz by byl nekdo tak hloupy dal je tam, budou spolehlivejsi. Useekovat na Exchange, Sharepoint, Virtualech s postou, db ... obecne OLTP je otazka velmi kratkeho casoveho useku. Stejne tak online deduplikace, nebo je proste jen zrusim tim, ze buou malo dat.
Savvio jsou spolehlive a osvedcene plotny od Seagate, modelu je vicero, ale jsou to plotny.
http://www.seagate.com/staticfiles/docs/pdf/datasheet/disc/savvio10k5-fips-data-sheet-ds1727-4-1201-us.pdf
Nebo si kup dvě „spotřební“ PC a do 4 hodin (spíš mnohem dřív) si sám skočíš do běžného IT krámu a koupíš si jakoukoli součástku sám
A/nebo si budeš udržovat vlastní „sklad“ – disk a zdroj není problém koupit do rezervy. Možná i nějakou tu RAM (ale ty moc neodcházejí a i kdyby, tak ti nejspíš neodejdou všechny a server s omezenými zdroji chvíli provozovat můžeš), případně koupit i jednu desku. Procesory jsou drahé, ale že by ti shořel CPU je celkem nepravděpodobné, takže na to bych se vykašlal.
1) určitě ty nové servery chceš minimálně dva, nejlépe identické, s dobrým NBD on-siteKdyž bude mít dva, tak naopak rychlý support nepotřebuje (pokud nepředpokládáš, že se oba rozbijou den po sobě).
ale víc 10k 2.5" SAS3 disků o kapacitě 1.8TB jsou dlouhodobě spolehlivější. Předpokládám, že na SAS SSD asi nemáš ?Interface asi nebude souviset se spolehlivostí, že? A když bude mít RAID se spare, tak mu to, že občas nějaký odejde, asi vadit nebude.
5) dobře si rozmysli, jak budeš řešit DR v okamžiku, když ti ta mašina lehne. Co budeš dělat těch 8+ hodin, než ti to začne někdo řešit.Pokud si ty servery koupí dva, tak se podívá, jak se ty virtuály automaticky nastartují na druhém serveru, a dá si nohy na stůl :).
ESXi je taková ta věc, jak to má management jenom jako windowsí aplikaciTohle už je naštěstí minulostí. ESXi je dnes taková ta věc, která má management jako flash webovou aplikaci a která jede jen někdy a jen v některých prohlížečích a kde třeba nefunguje předávání klávesových zkratek jako ctrl+c apod...
Ano, dělají pokroky. Potřebuješ potřebuješ proprietární Flash, dost možná i proprietární prohlížeč (MSIE) a aby ti fungovalo připojování ISO obrazů z klienta, tak ještě nějaký jejich proprietární plugin. Opravdu webová1 aplikace jak má být
[1] zejména co se týče těch špatných, jako že jsi ohrožený phishingem, CSRF útoky a dalšími chybami prohlížečů a webu obecně
Tiskni
Sdílej: