Kdo chce podpořit společnost Nintendo v jejím boji proti open source softwaru (Ryujinx, yuzu, …), může si koupit Nintendo budík Alarmo za 100 dolarů. Za jak dlouho bude na budík naportován Doom?
Včera měl na Maxu premiéru film Money Electric: The Bitcoin Mystery (Tajemství Bitcoinu). Tvrdí, že Satoshi Nakamoto je bitcoinový vývojář Peter Todd. Ten to odmítá.
Tým soulscircuit pracuje na open source přenosných počítačích pilet 5 console a pilet 7 tablet postavených na Raspberry Pi 5. V plánu mají kampaň na Kickstarteru.
Soud ve Spojených státech nařídil společnosti Google, aby otevřela svůj obchod s aplikacemi Google Play konkurenci. Uživatelé systému Android mají získat více možností stahovat aplikace a platit za transakce v nich uskutečněné. Rozsudek navazuje na loňský verdikt poroty týkající se tvůrce hry Fortnite, firmy Epic Games.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.3. Vylepšena byla správa notifikací i vlastní vzhled.
Organizace Free Software Foundation Europe u příležitosti včerejšího Dne Ady Lovelace vydala pod licencí CC BY-SA (Uveďte původ - Zachovejte licenci) půlhodinový animovaný film Ada & Zangemann - Příběh softwaru, skateboardů a malinové zmrzliny vycházející ze stejnojmenné knížky (online verze ve francouzštině).
Byla vydána nová verze 1.11.0 dynamického programovacího jazyka Julia (Wikipedie) určeného zejména pro vědecké výpočty. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání. Aktualizována byla také dokumentace. S vydáním verze 1.11 se předchozí verze 1.10 stala novou LTS verzí nahrazující verzi 1.6.
Byla vydána nová verze 6.8 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.5.6.
Byla vydána nová stabilní verze 6.8 (YouTube) multiplatformního frameworku a GUI toolkitu Qt. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o LTS verzi. Pro komerční uživatele byla prodloužena podpora ze 3 na 5 let.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.2 (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovky v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
gdb binarka coredump
vypíše warning: Can't read pathname for load map.
Pokud ale zkusím na bežícím procesu gcore pid
a zkusím načíst je vše ok. Tedy správné symboly, všechno vidím přeložené. Tedy debuginfo balíky sedí apod.
Když zkusím shodit proces shodit třeba přes SIGSEGV tak opět vzniklé core při načítání hlásí chybu a nic nevidím.
V čem může být problém že pro core vzniklé při pádu nenačte správně symboly, přitom pro bežící proces ano? Google mi moc nepomohl, při dotazech na gdb IRC skupinu buď nikdo neodpoví nebo odpoví že neví.
gdb /plna/ceska/k/binarce
třeba prvně i bez toho coredumpu
[root@vmffr09 ~]# gdb /usr/sbin/asterisk GNU gdb (GDB) Red Hat Enterprise Linux (7.2-83.el6) Copyright (C) 2010 Free Software Foundation, Inc. This is free software: you are free to change and redistribute it. There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law. Type "show copying" and "show warranty" for details. This GDB was configured as "x86_64-redhat-linux-gnu". For bug reporting instructions, please see: Reading symbols from /usr/sbin/asterisk...Reading symbols from /usr/lib/debug/usr/sbin/asterisk.debug...done. done. (gdb)kdybych to chtěl debugovat za běhu není problém. Není problém ani s debugem core, které vznikne z
gcore pid
běžícího procesu. Jenom prostě při načtení core co vznikne při pádu nebo simulaci pádu pomocí třeba kill -SIGSEGV pid.
set solib-search-path na /usr/lib64
na tom nic nemění. V příloze gdbast_gcore_running.txt je výpis z načtení core, získaného z bežícího procesu pomocí gcore pid
. Spouštím gdb /usr/sbin/asterisk
potom core-file coresoubor
Tady je to ok.
V příloze gdbast_gcore_crashed.txt je ten samý postup, akorát načtu core vytvořené při pádu či při "simulaci pádu" pomocí kill -SIGSEGV pid
.
Tiskni Sdílej: