abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Bezpečnostní upozornění

    V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:33 | Bezpečnostní upozornění

    Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Nová verze

    Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 00:55 | Pozvánky

    Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:22 | Komunita

    GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    10.5. 15:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    9.5. 17:22 | Nová verze

    Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    9.5. 15:22 | Komunita

    Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 19:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 595 hlasů
     Komentářů: 26, poslední 8.5. 09:58
    Rozcestník

    Dotaz: Jak nainstalovat Linux Mint

    4.4.2016 21:35 Host
    Jak nainstalovat Linux Mint
    Přečteno: 860×
    Ahoj, jak mám nainstalovat Linux Mint ? Při spuštění mám na výběr booth from USB or booth USB UEFI. Děkuji

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    4.4.2016 22:39 source
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nainstalovat Linux Mint
    UEFI
    5.4.2016 08:49 AničkaT
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nainstalovat Linux Mint
    k3dAR avatar 5.4.2016 01:24 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nainstalovat Linux Mint
    btw: myslim ze na vyber mas z boot a to i kdyz by si to chtel opravdu instalovat v budce ;)
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    6.4.2016 21:59 tydebilevysersenačurákanobody
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nainstalovat Linux Mint
    stahni obraz,vypal dvd & z nej instaluj.kdykoli mint totalne zkurvis z dvd udelas reinstalačku & jedes dal
    6.4.2016 23:23 Andrej | skóre: 51 | blog: Republic of Mordor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nainstalovat Linux Mint

    V roce 2005 by to bylo zajímavé řešení.

    Dnes máme zařízení zvané flashdisk, které se nemusí nijak vypalovat a navíc nemá takové problémy se spolehlivostí jako DVD.

    7.4.2016 09:44 Peter Golis | skóre: 64 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nainstalovat Linux Mint
    Boot from USB nemusí fungovať pri niektorých skriplených UEFI BIOSoch, takže optické médium by som nehal v zálohe.
    7.4.2016 09:46 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nainstalovat Linux Mint
    Stejně tak existují zkriplené BIOSy, kterým nefunguje boot z optiky. Zrovna jednu takovou starší "serverovou" desku s 2x xeon máme, instalační boot jen z USB.
    7.4.2016 10:35 didoprdele
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nainstalovat Linux Mint
    rozhodně mě zradilo vic flashek,nez DVD & navic ta instalace je rychla & jednoducha.mam optiku ve vsech třech pc & to,ze ty optiku nemas,neni celkem nic moc ke chlubeni
    18.4.2016 01:03 Andrej | skóre: 51 | blog: Republic of Mordor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nainstalovat Linux Mint

    ABCLinuxu, prosím, zakažte už tyhle anonymy. Fakt. Vážně. Tohle je už asi posté, kdy se ukazuje, že by to fakt stálo za úvahu. :-D Tolik naprostých kravin v jedné řádce je opravdu výstavní kousek.

    1. Počet médií, která selhala, jistě závisí na frekvenci a způsobu použití. Absolutní počet („zradilo mě víc toho než tamtoho“) nevypovídá o ničem.
    2. Co to znamená, že je instalace „rychlá a jednoduchá“? Vágní žvást v argumentační nouzi? :-D Čím přesně je instalace z optického média jednodušší (nebo rychlejší) než instalace z flashdisku? Ono je to přesně naopak, že ano. Flashdisk je mnohem rychlejší než optické médium a ještě k tomu se nemusí nijak jednorázově vypalovat.
    3. Kde jsem psal, že „nemám optiku“? Někteří zdejší „debatéři“ si rádi vymýšlejí výroky, které nikdo nikde nenapsal. Když chci BluRay (protože žádná jiná optika dnes nemá smysl), pořídím si k příslušným notebookům BluRay mechaniky na USB. Protože si nelibuju v pětikilových noteboocích, nevidím důvod, proč bych měl mít nějakou „optiku“ přímo vestavěnou. Použití té „optiky“ je tak vzácné (když někdo přinese na kalbu film na BluRay), že se vyplatí mít malé přenosné mechaniky sdílené dle aktuální potřeby mezi několika počítači.
    4. Ano, z BluRay mechaniky na USB samozřejmě klidně nabootuju instalační CD nebo DVD, kdybych chtěl, ale proč při Jupiterovi něco takového dělat, když si do toho USB můžu raději dát flashdisk, který je rychlejší, spolehlivější, menší a snadno přepisovatelný?
    k3dAR avatar 18.4.2016 01:44 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nainstalovat Linux Mint
    aneb, kdyz se potka Nupac s Andrejem :-D
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    20.4.2016 18:11 Andrej | skóre: 51 | blog: Republic of Mordor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nainstalovat Linux Mint

    No ale fakt si kladu otázku, kolik z těch anonymů je nupac a kolik jsou opravdu „unikáty“. Tak třeba padesát na padesát by to mohlo být. :-D

    20.4.2016 18:48 Peter Golis | skóre: 64 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nainstalovat Linux Mint
    Že by bolo skóre 50 krát nupáč versus 50 krát unikáti?
    20.4.2016 22:10 Nupac®
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nainstalovat Linux Mint
    di do prdele!!!
    k3dAR avatar 21.4.2016 10:59 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nainstalovat Linux Mint
    ses vedle :-D dle mejch detekci a nasledne jeho reakci minimalne 99% tech co vypadaji jako Nupac jsou Nupac, pripadne se muze jednat o jeho napodobovatele, pokud to neni regulerni sekta :-D
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.