Evropská komise obvinila provozovatele čínské platformy TikTok z porušování pravidel EU kvůli netransparentnosti v reklamě. Komise, která v EU plní i funkci antimonopolního úřadu, to dnes uvedla v tiskové zprávě. TikTok, který patří čínské firmě ByteDance, se může k předběžnému nálezu vyjádřit. Pokud ale podezření komise nevyvrátí, hrozí mu pokuta až do šesti procent z ročního globálního obratu.
Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Řešení dotazu:
Pouzivam tool simple-mtpfs, pro pristup do telefonu s Android 4+ Pripojeni pres fuse.
Podrobneji a hezky popsano zde
Řešení není všemocné, protože Android 5.1 omezuje zápis do některých složek, tudíž nezapíšeš všude.
A co myslíš, že MTP asi dělá?Něco jiného, například zjevně neexportuje mass storage.
Nevidím o tom v dotazu ani zmínku.Pravda, není tam explicitně zmíněno, že to připojil jako MTP. Ale to je myslím na Androidu default.
Navíc by pak dotaz nepatřil do linuxové poradny.„Systém nepodporuje“ může také znamenat, že je třeba něco doinstalovat nebo nastavit, a tazatel si s tím neví rady (což je nejspíš jeho případ, protože kdyby to měl, tak se mu to objeví).
Pak vidím jako nejlepší metodu použít právě zmíněné MTP, tedy nainstalovat potřebné balíky a třeba mountovat přes FUSE.Nejsme ve při ohledně vhodnosti použití MTP (osobně mám sshfs, ale to je fuk). Jenom jsem říkal, že MTP neexportuje directory ako disk naformátovaný pomocou FAT, na čemž se určitě taky shodneme
Protokoly MTP a PTP riešia iba prenos multimédií.
Teda nejednalo sa o obmedzenie prenosového protokolu, ale o obmedzenie aplikačnej vrstvy ktorá ten protokol využívala.
Zamysli sa nad tvojím chápaním reality. Realita totižto nie je tebou chápaná hovadina.No není to komické?
Zamysli sa nad tvojím chápaním reality. Realita totižto nie je tebou chápaná hovadina.Ty jsi napsal pitomost, teď jsi ji dokonce odvolal, a já se mám zamyslet nad svým chápáním reality? Já se zamýšlím pokaždé, když čtu komentář od tebe a několika dalších lidí s podobným stylem psaní a vždycky se zamýšlím, jestli někde na východě slovenska není nějaká speciální filosofická škola, kde se tohle učí.
Tie limitácie ktoré som spomínal, a ktoré sú aj priamo na wiki sú podľa teba hovadina.Ano, jsou. Já nemám problém přes MTP přenést libovolný soubor.
A ja som to podľa teba odvolal.Ano, odvolal. Konkrétně zde:
Teda nejednalo sa o obmedzenie prenosového protokolu, ale o obmedzenie aplikačnej vrstvy ktorá ten protokol využívala.
The primary purpose of this protocol is to facilitate communication between media devices that have transient connectivity and significant storage capacity. This includes the exchange of binary objects and the enumeration of the contents of that connected device.
Tiskni
Sdílej: