Bylo vydáno Eclipse IDE 2024-09 aneb Eclipse 4.33. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 2024.3 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení.
Ve FreeBSD byla nalezena a opravena kritická bezpečnostní chyba CVE-2024-43102 s CVSS 10.
K posouzení byly předány patche přidávající do linuxových stromů zařízení (device trees) zařízení s SoC A7 až A11 od Applu (iPhone, iPad, iPod a Apple TV).
Vývoj webového prohlížeče nad renderovacím jádrem Servo, aktuální příspěvek na blogu Serva (Wikipedie). Vedle referenčního prohlížeče servoshell vzniká prohlížeč Verso. Vyzkoušet lze noční sestavení.
Unicode Consortium, nezisková organizace koordinující rozvoj standardu Unicode, oznámila vydání Unicode 16.0. Přidáno bylo 5 185 nových znaků. Celkově jich je 154 998. Přibylo 7 nových Emoji.
Byla vydána první major verze 1.0 oficiálního firmwaru pro zařízení Flipper Zero (Wikipedie). Po třech letech vývoje. Přehled novinek i s náhledy a videi v příspěvku na blogu: podpora aplikací třetích stran, nový NFC podsystém, podpora JavaScriptu pro psaní aplikací, vylepšení spotřeby, zrychlení Bluetooth přenosu…
Radicle, distribuovaná alternativa k softwaru pro spolupráci jako např. GitLab, byl vydán ve verzi 1.0. Nyní obsahuje nad gitem postavený, rozšiřitelný protokol pro diskuze a nakládání s patchi, autentizaci a autorizaci, integraci Toru a uživatelské rozhraní v příkazovém řádku či jednoduché webové rozhraní pro prohlížení repozitářů. Projekt byl dříve představen a diskutován na Linux Weekly News.
Byla vydána nová verze 6.7 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.5.3. Thunderbird na verzi 115.15.0. OnionShare z verze 2.2 na verzi 2.6.
Rozsudky Soudního dvora Evropské unie ve věcech C-465/20 P (Apple) a C-48/22 P (Google a Alphabet): Irsko poskytlo společnosti Apple protiprávní daňová zvýhodnění ve výši 13 miliard eur a je povinné je získat zpět. Byla potvrzena pokuta ve výši 2,4 miliardy eur uložená společnosti Google za to, že zneužívala svého dominantního postavení tím, že upřednostňovala vlastní službu srovnávání výrobků.
Řešení dotazu:
Pouzivam tool simple-mtpfs, pro pristup do telefonu s Android 4+ Pripojeni pres fuse.
Podrobneji a hezky popsano zde
Řešení není všemocné, protože Android 5.1 omezuje zápis do některých složek, tudíž nezapíšeš všude.
A co myslíš, že MTP asi dělá?Něco jiného, například zjevně neexportuje mass storage.
Nevidím o tom v dotazu ani zmínku.Pravda, není tam explicitně zmíněno, že to připojil jako MTP. Ale to je myslím na Androidu default.
Navíc by pak dotaz nepatřil do linuxové poradny.„Systém nepodporuje“ může také znamenat, že je třeba něco doinstalovat nebo nastavit, a tazatel si s tím neví rady (což je nejspíš jeho případ, protože kdyby to měl, tak se mu to objeví).
Pak vidím jako nejlepší metodu použít právě zmíněné MTP, tedy nainstalovat potřebné balíky a třeba mountovat přes FUSE.Nejsme ve při ohledně vhodnosti použití MTP (osobně mám sshfs, ale to je fuk). Jenom jsem říkal, že MTP neexportuje directory ako disk naformátovaný pomocou FAT, na čemž se určitě taky shodneme
Protokoly MTP a PTP riešia iba prenos multimédií.
Teda nejednalo sa o obmedzenie prenosového protokolu, ale o obmedzenie aplikačnej vrstvy ktorá ten protokol využívala.
Zamysli sa nad tvojím chápaním reality. Realita totižto nie je tebou chápaná hovadina.No není to komické?
Zamysli sa nad tvojím chápaním reality. Realita totižto nie je tebou chápaná hovadina.Ty jsi napsal pitomost, teď jsi ji dokonce odvolal, a já se mám zamyslet nad svým chápáním reality? Já se zamýšlím pokaždé, když čtu komentář od tebe a několika dalších lidí s podobným stylem psaní a vždycky se zamýšlím, jestli někde na východě slovenska není nějaká speciální filosofická škola, kde se tohle učí.
Tie limitácie ktoré som spomínal, a ktoré sú aj priamo na wiki sú podľa teba hovadina.Ano, jsou. Já nemám problém přes MTP přenést libovolný soubor.
A ja som to podľa teba odvolal.Ano, odvolal. Konkrétně zde:
Teda nejednalo sa o obmedzenie prenosového protokolu, ale o obmedzenie aplikačnej vrstvy ktorá ten protokol využívala.
The primary purpose of this protocol is to facilitate communication between media devices that have transient connectivity and significant storage capacity. This includes the exchange of binary objects and the enumeration of the contents of that connected device.
Tiskni Sdílej: