Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Řešení dotazu:
bud se gentoo naucis behem vlastni "instalace" a pouzivani nebo si nainstaluj ubuntu, debian apod. stejne jako lfs to absolvuje jenom nekdo koho fakt zajima jak co fungujePoužívám Gentoo jako pracovní nástroj. Nabízí automatizaci prakticky všeho, co se systémem potřebuju dělat a nějakou další automatizaci jsem si k tomu dopsal. Nemyslím, že bych použil LFS na něco jiného než experimentální instalaci, kde si člověk vyzkouší nahodit systém bez té distribuční automatizace.
to neni 30 kliknuti v textovem nebo grafickem instalatoru jinych distribuciTak je to zadání pár příkazů. Aspoň se nemusím pořád zabývat tím, jaké požadavky na instalaci mít můžu a jaké nemůžu, v Gentoo nejsem zbytečně limitován vlastnostmi instalátoru. To stejné platí pro podobné instalační metody v jiných distribucích, viz debootstrap.
Ne jenom neco udelat podle prirucky nebo navodu na netu, ale taky pochopit co delam a proc a jake to ma souvislosti.Při čtení Gentoo Handbook jste se nedozvěděl, proč se který krok dělá a jaké to má souvislosti?
Gentoo bych chtel zkusit, laka me oproti Archi stabilita a portage.+1 Stable gentoo mi taky vyhovuje.
Pri instalaci Gentoo jsem pouzil genkernel, na vlastni kompilaci jadra jsem si netroufal (nebyly mi jasne vsechny volby v menuconfig).Genkernel je taky fajn, já ho používám i k vlastní kompilaci jádra, nijak v tom nepřekáží. Menuconfig je tupý dřevorubecký a špatně opakovatelný přístup, který by slušel spíš LFS než Gentoo. Nakonec jsem si to naskriptoval sám. Měl jsem s tím trochu větší ambice, ale ty šly prozatím stranou a stačí mi, že mám čím rozumně nakonfigurovat jádro.
mel jsem napr. problemy s GUI pro networkmanagerTo ale není věc Gentoo jako takového, ale je to ideální konzultovat s někým, kdo na Gentoo KDE a NetworkManager používá. Ve wiki se k tomu nic nepíše?
Už jste někde četl, že si rozdělíte disk na /usr a to na více strojích a oni vám pak řeknou, že od další aktualizace nesmíte mít pro /usr zvláštní partišnu?Bullshit.
/usr
. Pořád lepší, když se z mého komentáře nic nedozví než když se z tvého komentáře dozví věci, které jsou mimo realitu.
/usr
na samostatném oddílu, tak byste měl diskutovat s panem googlem, ne se mnou. Omlouvám se, že jsem se zapojil aktivně do diskuze a nezůstal u svého prvního dostatečně výmluvného komentáře. Ale bohužel se budu muset stáhnout, mám zajímavější věci na práci.
Věrný skutečnosti, že mi bylo pomoženo radou, konfigem, linkem a trpělivostí; a s tvrzením, že se za Gentoo guru nepovažuji, nabízím Honzovi a jen mu - výpomoc radou ve stejném duchu, jako mi pomohl můj Gentoo starej.
Honzo kontaktuj mne, pokud budu vědět napo/odpovím, a tím splatím svůj dluh Gentoo komunitě.
Tiskni
Sdílej: