Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Řešení dotazu:
A to jeste navic httpsPentium 3 Coppermine, 800 MHz: RSA4096 verify: 5 ms. AES256 CBC: 24 MB/s. V rychlosti šifrování asi fakt problém nebude… Problémem jsou absurdně složité stránky.
Na tom nic nového běhat nebude.Proč? Problém bude s webovým prohlížečem, ale to pod tou starou distribucí taky, protože tam bude prohlížeč, který sice bude o trochu rychlejší, ale stejně v něm nebudou fungovat dnešní stránky.
Do úplně osekaných typu PuppyTo bych ani nedoporučoval.
jistě dobře dělá s distrama bez GuiNe. Ale GUI fakt není problém, problém jsou nenažrané aplikace, a to konkrétně Firefox, LibreOffice a trochu Thunderbird.
a nebyla by "vyhoda" opravdu obstarozniho abandonware rekneme RH 5 nebo jeste starsi v tom, ze dnesni exploit kity a scripty v kali linuxu atd... uz proste s tak starym systemem a aplikacemi nepocitaji a nebudu targetem utoku ?Pro mě by třeba tak starý systém byl prostě nepoužitelný. Není interoperabilní se světem.
Tiskni
Sdílej: