Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
import plotly from plotly.offline import download_plotlyjs, init_notebook_mode, iplot init_notebook_mode() plotly.offline.init_notebook_mode() import plotly.graph_objs as go import pandas as pd z_data = pd.read_csv('data_3d.csv') data = [ go.Surface( z=z_data.as_matrix() ) ] layout = go.Layout( title='3D graf', width=800, height=650, ) fig = go.Figure(data=data, layout=layout) iplot(fig, filename='elevations-3d-surface', show_link=False)Výsledek v příloze. Ovšem konkrétně řešení pro tebe jen tak nenavrhnu. To, co přesně chceš, víš jen ty.
virtualenv pyenv
, kde pyenv
je mnou zvolený název, do něj se přepnu pomocí příkazu source /cesta-k-pyenv/bin/activate
a v konzoli mi svítí, že pracuju z tohoto prostředí a všechny py skripty budou spuštěny odtud (což se lze přesvědčit dotazem which python
, který vrátí cestu do toho adresáře a ne systémovou). Abych jako ocas nemusel psát celou cestu k virtuálním prostředím, udělal jsem si aliasy v profilu bashe: alias pyenv='source /cesta-k-pyenv/bin/activate'
. Takže v konzoli stačí zadat pyenv
a jsem tam. Z virtuálního prostředí se ven dostanu zadáním deactivate
.
Virtuální prostředí lze vytvořit i tak, aby vůbec neviděl pythonovské systémové věci a vše řídil jen na základě toho, co má v tom mnou definovaném adresáři. Abych nezapomněl, jakmile jsem v tom virtualenv, potřebné knihovny apod. instaluju normálně jako pip install balíček
.
Jestli chceš ještě větší míru izolace a hlavně přenositelnosti, pak prosím, sáhni po Dockeru. S tím si vyhraješ dosyta.
Nevím, jestli rozumím dotazu. Jako přiložit knihovnu do adresáře podobně jako DLL u Win aplikací nebo JS u HTML? To asi ne, to není jeden soubor. :)Ano, dotaz jsi pochopil. Jdu se tedy učit s pythonem ;)
from plotly.offline import iplot, init_notebook_mode init_notebook_mode() import plotly.graph_objs as go import pandas as pd z_data = pd.read_csv('data_3d.csv') data = [ go.Surface( z=z_data.as_matrix() ) ] layout = go.Layout( title='3D graf', width=800, height=650, ) fig = go.Figure(data=data, layout=layout) iplot(fig, show_link=False)
Tiskni
Sdílej: