Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Vládní CERT vydal (𝕏) novou verzi nástroje maldump. Ten slouží k extrakci souborů z karantén různých antivirových programů. A to jak z živého systému, tak z obrazu disku.
import plotly from plotly.offline import download_plotlyjs, init_notebook_mode, iplot init_notebook_mode() plotly.offline.init_notebook_mode() import plotly.graph_objs as go import pandas as pd z_data = pd.read_csv('data_3d.csv') data = [ go.Surface( z=z_data.as_matrix() ) ] layout = go.Layout( title='3D graf', width=800, height=650, ) fig = go.Figure(data=data, layout=layout) iplot(fig, filename='elevations-3d-surface', show_link=False)Výsledek v příloze. Ovšem konkrétně řešení pro tebe jen tak nenavrhnu. To, co přesně chceš, víš jen ty. Ale vsadil bych na Python stack.
virtualenv pyenv
, kde pyenv
je mnou zvolený název, do něj se přepnu pomocí příkazu source /cesta-k-pyenv/bin/activate
a v konzoli mi svítí, že pracuju z tohoto prostředí a všechny py skripty budou spuštěny odtud (což se lze přesvědčit dotazem which python
, který vrátí cestu do toho adresáře a ne systémovou). Abych jako ocas nemusel psát celou cestu k virtuálním prostředím, udělal jsem si aliasy v profilu bashe: alias pyenv='source /cesta-k-pyenv/bin/activate'
. Takže v konzoli stačí zadat pyenv
a jsem tam. Z virtuálního prostředí se ven dostanu zadáním deactivate
.
Virtuální prostředí lze vytvořit i tak, aby vůbec neviděl pythonovské systémové věci a vše řídil jen na základě toho, co má v tom mnou definovaném adresáři. Abych nezapomněl, jakmile jsem v tom virtualenv, potřebné knihovny apod. instaluju normálně jako pip install balíček
.
Jestli chceš ještě větší míru izolace a hlavně přenositelnosti, pak prosím, sáhni po Dockeru. S tím si vyhraješ dosyta.
Nevím, jestli rozumím dotazu. Jako přiložit knihovnu do adresáře podobně jako DLL u Win aplikací nebo JS u HTML? To asi ne, to není jeden soubor. :)Ano, dotaz jsi pochopil. Jdu se tedy učit s pythonem ;)
from plotly.offline import iplot, init_notebook_mode init_notebook_mode() import plotly.graph_objs as go import pandas as pd z_data = pd.read_csv('data_3d.csv') data = [ go.Surface( z=z_data.as_matrix() ) ] layout = go.Layout( title='3D graf', width=800, height=650, ) fig = go.Figure(data=data, layout=layout) iplot(fig, show_link=False)
Tiskni Sdílej: