abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:55 | Nová verze

    Ubuntu pro testování nových verzí vydává měsíční snapshoty. Dnes vyšel 1. snapshot Ubuntu 26.04 LTS (Resolute Raccoon).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:33 | IT novinky

    Zástupci členských států EU se včera shodli na návrhu, který má bojovat proti šíření materiálů na internetu zobrazujících sexuální zneužívání dětí. Nařízení známé pod zkratkou CSAM a přezdívané chat control mělo množství kritiků a dlouho nebyla pro jeho schválení dostatečná podpora. Pro schválení byla potřeba kvalifikovaná většina a dánské předsednictví v Radě EU se snažilo dosáhnout kompromisu. Návrh nakonec po dlouhých týdnech

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 12:22 | Zajímavý software

    Britské herní studio Facepunch stojící za počítačovými hrami Garry's Mod a Rust uvolnilo svůj herní engine s&box (Wikipedie) jako open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT. Herní engine s&box je postavený nad proprietárním herním enginem Source 2 od společnosti Valve.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 04:55 | Komunita

    Vývoj programovacího jazyka Zig byl přesunut z GitHubu na Codeberg. Sponzoring na Every.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 04:44 | Komunita

    Stejně jako GNOME i KDE Plasma končí s X11. KDE Plasma 6.8 poběží už pouze nad Waylandem. Aplikace pro X11 budou využívat XWayland.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    26.11. 14:55 | IT novinky

    Poslanci Evropského parlamentu dnes vyzvali k výraznému zvýšení ochrany nezletilých na internetu, včetně zákazu vstupu na sociální sítě pro osoby mladší 16 let. Legislativně nezávazná zpráva, kterou dnes odsouhlasil Evropský parlament poměrem 493 hlasů pro ku 92 proti, kromě zavedení věkové hranice 16 let pro využívání sociálních sítí, platforem pro sdílení videí či společníků s umělou inteligencí (AI) vyzývá také k zákazu … více »

    Ladislav Hagara | Komentářů: 44
    26.11. 14:11 | Humor

    Doom v KiCadu nebo na osciloskopu? Žádný problém: KiDoom: Running DOOM on PCB Traces a ScopeDoom: DOOM on an Oscilloscope via Sound Card.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.11. 12:44 | Nová verze

    Po AlmaLinuxu byl v nové stabilní verzi 10.1 vydán také Rocky Linux. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.11. 04:00 | Zajímavý software

    Open source reimplementace počítačových her Tomb Raider I a Tomb Raider II spolu s dalšími vylepšeními a opravami chyb TRX byla vydána ve verzi 1.0. Jedná se o sloučení projektů / enginů TR1X a TR2X do jednoho TRX. Videoukázka na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    25.11. 17:00 | IT novinky

    Společnost Seznam.cz spouští konverzační nástroj založený na umělé inteligenci Seznam Asistent. Asistent využívá vlastní jazykový model SeLLMa a dočasně i komerční modely od OpenAI provozované v evropských datacentrech prostřednictvím Microsoft Azure. Dlouhodobým cílem Seznamu je provozovat Asistenta výhradně na interních jazykových modelech a ve vlastních datových centrech.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (46%)
     (20%)
     (18%)
     (23%)
     (16%)
     (24%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 412 hlasů
     Komentářů: 17, poslední 19.11. 21:57
    Rozcestník

    Dotaz: KVME - win 7 - video, prosba o pomoc. :-)

    10.8.2016 18:41 Hoodas | skóre: 10
    KVME - win 7 - video, prosba o pomoc. :-)
    Přečteno: 287×

    Zdravím, po 100501 - vím, sem otravnej opět BFkař ... :D

    Potřebuju fakt helpa. Máte někdo tucha, v čem je problém?

    Ad přiložené video z instalace oken 7 profi pomocí KVM.
    Ooopravdu mi z toho hrabe přátelé ... :-)

    Těžký opět BF, prosí, kleší ... HEEEEEEELP :)

    Víte, jak na to korektně pls? :-)

    Odpovědi

    10.8.2016 18:45 Hoodas | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KVME - win 7 - video, prosba o pomoc. :-)

    Omlouvám se, video nebylo přidáno ... už leta sem tady nebyl: http://download.optimize.cz/out-1.ogv

    http://download.optimize.cz/out-1.ogv

    10.8.2016 21:09 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KVME - win 7 - video, prosba o pomoc. :-)
    Ja teda neviem či som to správne pochopil, ale
    • chcel si tomu VM dať 190GB a on to prerátal na 194560MB, čo je viac ako 192872MB, ktoré je vraj k dispozícii. No tak by som tomu stroju dal 185GB a basta.
    • voľné miesto si kontroloval na filesystéme /mnt, ale kde to KVM chce ten virtuálny disk vytvoriť, to v tom videu tak celkom nevidím. Ale tipujem, že ho chce vyrobiť vo /var/lib/libvirt/images, kde máš voľných 188.36GB ... mhm. kde len som také číslo videl?
    11.8.2016 13:13 Hoodas | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KVME - win 7 - video, prosba o pomoc. :-)

    Ahoj a díky za odpověď.
    Spíš by mě teď tak trochu zajímalo, jak vybrat celý disk, kam zapisovat.
    Pokud vyberu disk samotný (bez souboru - odstraněním souboru z cesty umístění), vypíše mi to: "Chyba při vytváření úložiště: Could not start storage pool: selhala operace Unrecognized disk label found, requires build"

    Pokud vyberu soubor (v tomto případě vytvořený boot - boot.mbr), vypíše mi to: "Chyba při vytváření úložiště: Could not start storage pool: selhala operace Unrecognized disk label found, requires build"

    Rozhodl jsem se na to jít trochu "od lesa" a provést instalaci do souboru (raw/.... ani nevím, kterej nejlépe použít) ..... Už je to pár let, co jsem dělal s linuxem na trošku slušnější úrovni a celkem bych se k tomu i vrátil. Jeeenže ... moc mi to nende - ztráta dlouhodobý paměti a problémy s palicí po těžkým úraze.

    Jestli tě můžu poprosit (anebo někoho jinýho), můžeš(te) mi prosím napsat přesnější popis toho, jak mám postupovat?

    Tohle je mlůj další z mnoha pokusů. Viz záýznam: http://download.optimize.cz/out-3.ogv

    http://download.optimize.cz/out-3.ogv

    10.8.2016 19:01 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KVME - win 7 - video, prosba o pomoc. :-)
    Skús sa ozvať technickej podpore MS že či ti predsa len nedodajú funkčné inštalačné médium. Veď predsa len máš zakúpenú licenciu, a jedná sa o non free commercial.
    10.8.2016 19:30 Hoodas | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KVME - win 7 - video, prosba o pomoc. :-)

    No, kdybych se s tím rozčilovat nechtě, rovnou nainstaluju okna ... Ale proč?
    Potřebuju rozběhat plně profi aplikace od Adobe, který pod linuxem nejsou podporovaný. Nemyslím teď jenom Photoshop ale kompet Adobe Master collection.

    10.8.2016 19:41 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KVME - win 7 - video, prosba o pomoc. :-)
    Tvoj problém ktorý tu rozoberáš už v niekoľkátej zbytočnej otázke ale nie je v Linuxe alebo KVM, tvoj problém je v inštalačnom médiu ku komerčnému OS. Pokiaľ nemáš fungujúce inštalačné médium, ta si ten Windows nenainštaluješ ani na fyzickú mašinu. A pokiaľ to inštalačné médium nedokážeš získať legálnou cestou, tak to nemáš legálne. Predaj Windows 7 ešte neskončil, rozšírená podpora je do roku 2020 a tak sa nejedná freeware verziu Windows. Ak chceš poradiť ku warezu, tak to rovno napíš.
    PS KVM obsahuje generický HW na ktorom tá inštalačka funguje, ak je z oficiálneho zdroja. Až vychytávky na zvýšenie výkonu vyžadujú špeciálne ovládače, ale tie nei je problém dodať bežným spôsobom.
    k3dAR avatar 10.8.2016 19:59 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KVME - win 7 - video, prosba o pomoc. :-)
    v KVM napr. nefunguje instalace z "nenormalniho" media, napr. nedavno zde resne "Dell MUI W7 Edice", ta vyzadovala pred instalaci prepnuti vychoziho ovladace Video z QXL na Cirrus...
    psal sem o tom a s odkazem jak to snadno resit tu
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    10.8.2016 20:19 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KVME - win 7 - video, prosba o pomoc. :-)
    Áno, ja viem. Ešte keby si to ovšem uvedomil Hoodas.
    11.8.2016 14:13 Hoodas | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KVME - win 7 - video, prosba o pomoc. :-)

    Ahoj k3dAR, díky moc za odpověď.

    Začal bych možná u prvního bodu celého problému (co myslíš?):

    1. Jak vytvořit virtuální disk a kam (ideálně bych ho rád frknul na další disk v PC)
    2. Jak postupovát dál? :-)

    Upřímně ... hodilo by se tě mít poruce anebo alespoň na drátě. Z dávných let před cca trochu víc něž skoro přesně 5 lety si vzpomínám, že jsem s tebou řešil hodně podobný (anebo stejný) problém a celkem jsi dost helpnul (a nejen s oknama). Vím, že kombinace oken a linuxu (resp. naopak) je dost blbá ale ... opět potřebuju okna, pro práci s Adobe .... Rád bych se opět vše po svém úraze naučil.

    Za odpovědi díky všem, i tobě. Video z posledního pokusu je zda: http://download.optimize.cz/out-4.ogv

     

    http://download.optimize.cz/out-4.ogv

    10.8.2016 21:01 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KVME - win 7 - video, prosba o pomoc. :-)
    tvoj problém je v inštalačnom médiu ku komerčnému OS.
    Inštalačné médium možno získať priamo od MS (za predpokladu, že máš platný product key).
    10.8.2016 21:17 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KVME - win 7 - video, prosba o pomoc. :-)
    Áno. Na ten predpoklad som narážal. Keby ho mal splnený, tak má už dávno to oficiálne a funkčné inštalačné médium.
    11.8.2016 14:17 Hoodas | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KVME - win 7 - video, prosba o pomoc. :-)

    Díky mockrát za radu. O použití platného média, i seriové číslo jsem se pokusil hned napoprvé ... nevyšlo to vůbec.

    Origo médium jsem použil i teď ale .. nic moc výsledky ... :|

    http://download.optimize.cz/out-4.ogv

    Ale díky moc. Těch pokusů už bylo mraky a asi zase bude ještě víc.

    Rozhodně díky alespoň za zájem o radu s ne zcela standardním problémem.

    11.8.2016 13:21 Hoodas | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KVME - win 7 - video, prosba o pomoc. :-)

    Ahoj, díky za odpověď. Instalační médium Win 7 profi mám (legálně - pozůstatek z kdysi dávno). Můžu prubnout ještě instalaci z origo DVD ale tu jsem zkoušel hned první .. neúspěšně.
    Každopádně ti díky za odpověď, každé odpovědi si vážím. Díky.

    10.8.2016 20:12 Honza | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KVME - win 7 - video, prosba o pomoc. :-)
    A až se instalace Win 7 zázračně podaří tak budou obdobné dotazy k Adobe Master Collection...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.