Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Řešení dotazu:
upgradni na 42.2 , nejakou nahodou 42.1 konci za 14 dni podpora :)
vsadil bych boty na to ze u 42.1 to bylo s KDE :) nejakou nahodou v Tumbleeweedu uz zadne vychozi DE neni:)
Major verze je podporována na 3 roky.No to sice tvrdili u uvedení, ale jejich první major verze skončí 16.5.17. Takže z toho udělali distribuci s 12 měsíčním vydáním a pouze 18 měsíční podporou. A to, že v každém okamžiku je u verzově vydávané distribuce podporována nová a stará verze, je jedna ze základních vlastností, kterou od takovéto distribuce požaduji. Pokud se podíváš na jejich lifetime tak všechny vydání do leapu jsou takové, že v době nového vydání X bylo podporováno vydání X-1 i X-2. To ti dává možnost se v rámci distra rozhodnout jestli pojedeš starou nebo novou verzi. Stalo se mi, že jsem měl problémy s grafikou, s podporou nějakého kontroléru disků, řešením bylo zůstat na staré verzi do té doby, než vyšla ještě následující verze. Pokud je k dispozici jen jedna verze, tak je to blízké roling distru. A to od 16.5.17 poprvé za historii opensuse bude.
Ten poměrně krátký úsek mezi koncem podpory 42.1 a vydáním 42.3 bych až tak neřešil. Ona je tam opravdu změna přístupu, takže point release by měl teď fungovat jako service pack u SLE, takže by nemělo mít smysl podporovat dlouhodobě 42.1 a 42.2 nebo 42.2 a 42.3, od toho je tam ten šestiměsíční překryv, aby se vychytaly kritické problémy bránící přechodu. Ale uznávám, že část problému je v tom, že zejména některé GUI balíčky se touhle filosofií moc neřídím. Snažím se na to občas upozorňovat a někdy i protestovat, ale rozjetý vlak se těžko zastavuje.
Daleko větší problém vidím v tom, že někdy v polovině roku 2018 vyjde 43/15/whatever a jestli dobře chápu to schéma, půl roku poté se utne řada 42.x úplně a bude tu jen 43.0, totiž 15.0. To bude IMHO mnohem horší situace, protože rozdíly v core balíčcích mezi 42.2 a 42.3 nejsou moc velké, ale ve 43.0/15.0 bude nové v podstatě všechno. Tam nevěřím, že by půlroční překryv byl dostatečný. SLE tenhle problém nemá, protože lifetime hlavní verze je mnohem delší a navíc existuje ještě LTSS; koneckonců SLE11 SP4 je pořád ve fázi regular supportu.
Tiskni
Sdílej: