Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Řešení dotazu:
na jádru 4.9.6, kde už ebtables nejsou
Zdroj této informace?
nftables je nová (no, relativně) implementace paketového filtru v linuxovém jádře, jejímž cílem je nahradit xtables. V současné době už nftables poskytuje většinu funkcionality xtables a navíc některé featury, které xtables nemají, ale IIRC ještě není pokryto 100 procent funkcionality xtables.
V současných jádrech můžete mít přeloženou podporu nftables i xtables a vybrat si, jestli budete používat nftables a konfigurovat pomocí nft
nebo xtables a konfigurovat pomocí {ip,ip6,eb,arp}tables
. Nezkoušel jsem, co se přesně stane, když zkusíte oboje současně, ale i kdyby to šlo, asi by to nebyl moc dobrý nápad.
Ve vašem případě by neměl být problém použít i na 4.9.6 to, co vám fungovalo na starém jádře. Máte-li chuť, můžete se zatím podívat na to, jak téhož dosáhnout pomocí nftables a nft
.
Ještě pro úplnost…
brctl addbr br0
ip link add br0 type bridge
vconfig add eth0 1
ip link add eth0.1 link eth0 type vlan id 1
vconfig add eth0 1
ip link add eth0.2 link eth0 type vlan id 2
brctl addif br0 eth0.1
ip link set eth0.1 master br0
brctl addif br0 eth0.2
ip link set eth0.2 master br0
Případně se podívejte na příkaz bridge
a možnosti konfigurace přiřazení VLAN jednotlivým portům.
Tiskni
Sdílej: