Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Řešení dotazu:
/etc/skel
se novému uživateli nakopíruje do jeho domovského adresáře a a změní vlastník. Tyto soubory si pak může měnit dle libosti. Sem můžeš dát ty konfigurace.
/etc/profile
se však načítá vždy, uživatel si ho může jen překrýt vlastním ~/.profile - provedou se oba.
/home/user
zkopíruju všechny adresáře včetně "Plocha" a skryté soubory (vyjma běžných adresářů "Hudba", "Videa" atd.) do /etc/skel
?
A co dál? Díval jsem se třeba, že ve svém domovském adresáři nemám vůbec konfigurák zmíněného Midnight Commanderu. Díval jsem se do /usr/bin
, ale moc moudrý jsem z toho taky nebyl.
A měl bych naopak něco v tom /etc/skel
smazat?
Prosil bych trochu podrobněji a názorněji, ještě zatím nejsem linuxový Guru.
~/.config
a ~/.local
. Pak také do ostatních ~/.*
. Obvykle je z názvu zřejmé, který program si tam uložil nastavení, tak se zamysli, které asi přijdou vhod a zkus to nakopírovat – přinejhorším nakopíruješ nějakou blbost a nepoužije se. Například mc má konfiguraci v ~/.config/mc
.
Nejjednodušší je udělat nového uživatele, nastavit si, co je potřeba, a výsledek nakopírovat do /etc/skel
.
Nejjednodušší je udělat nového uživatele, nastavit si, co je potřeba, a výsledek nakopírovat do /etc/skel
.
Zajímavý nápad. Jak prosté a nenapadlo mě to. Zkusím to.
A to, co už v etc/skel
je, to tam mám všechno nechat a zkopírovat tam jen soubory .soubor1 .soubor2
atd z /home/novy_uzivatel/
?
Tiskni
Sdílej: