V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
upgradoval jsem system z kubuntu 14.4 na 16.4 a přestala mi fungovat změna zvukovky v průběhu přehrávání. Při spuštění videa se zvuk pustí na defaultní zvukovku, ale občas ho potřebuju pustit na jinou. V 14.4 to fungovalo v ovládaní hlasitosti na hlavním panelu - u každého výstupního proudu bylo možné vybrat zvukovku, v 16.4 to tak nejde a nevím jak to udělat.
Máte s tím někdo zkušenost? Jak to udělat?Řešení dotazu:
Pravděpodobně se ptal na KDE, když jde o Kubuntu.
to je ono! Nejde mi to sice přidat do systémové části panelu (tam kde je ovládaní hlasitosti), ale použít to jde.
MartinJá mám v Plasmě něco takového v tom implicitním ovládání hlasitosti. Viz přiložený screenshot. To drop-down menu se objevuje jenom tehdy, pokud existuje víc než jedna zvukovka.
Dá se tam dostat pravým klikem na repráček v Plasmě v panelu a kliknutím na Nastavení hlasitosti zvuku. Pak se objeví to okno ve screenshotu, kde je vlevo karta Hlasitost zvuku a pak nahoře karta Aplikace.
Ještě je vhodné mrknout na kartu Nastavení, protože některé zvukovky můžou mít špatně nastavený výchozí režim. Například u Bluetooth sluchátek může být potřeba přepnout na režim A2DP.
to by bylo ideální, ale já tam to kombo nemám, i když mám 3 funkční zvukovky a v tom pavucontrol mezi nimi přepínat lze. Ještě mi v tom okně chybí ta záložka Obecné, jinak vypadá podobně jako ten screenshot. Je to fakt verze 16.4?
MartinNe, tohle vůbec není (k)ubuntu. Nicméně KDE bude všude stejné, pokud to není nějaká zastaralá verze. (Neexistuje koneckonců žádná vazba mezi prostředím a distribucí; na jakékoliv distribuci lze mít jakékoliv prostředí nebo libovolně mnoho různých prostředí.)
Tohle přepínání mi funguje v Plasmě 5.8.7 a 5.11.5. Jiné verze tady po ruce nemám. Pokud je to nějaká starší verze, je možné, že to tam ještě nebylo.
Alternativou může být skrytí Plasma widgetu pro zvuk a použití starého dobrého (nebo špatného?) programu kmix. V KDE 5 je pořád ještě k dispozici a dá se nainstalovat jako balíček. V kmixu se dá kliknout pravým tlačítkem myši na nějaký proud přehrávání a v tom drop-down menu je možnost přepínat mezi zvukovkami. Taky má integraci do systémové části panelu a vypadá skoro jako ten původní Plasma widget.
Tiskni
Sdílej: