Evropská komise obvinila provozovatele čínské platformy TikTok z porušování pravidel EU kvůli netransparentnosti v reklamě. Komise, která v EU plní i funkci antimonopolního úřadu, to dnes uvedla v tiskové zprávě. TikTok, který patří čínské firmě ByteDance, se může k předběžnému nálezu vyjádřit. Pokud ale podezření komise nevyvrátí, hrozí mu pokuta až do šesti procent z ročního globálního obratu.
Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Řešení dotazu:
Schválně si na jejich stránkách zkuste vyplnit tiskopis.Fuj chce to po mě instalovat nějaká rozšíření i do FF58.
kde jsem se chtěl podívat na nějaká videa z olympiádyNeexistuje přímo možnost, jak ten stream sledovat ve VLC? Nevím, ve FF58 mě ČT jede. Sice mě to kickne když pauznu na moc dlouho a nějakej klíč timeoutuje, ale mnohem lepší než ten flash co tam byl ne zas až tak dávno.
Mají potom alternativní prohlížeče nějaký smysl?Tak je logické, že očesané prohlížeče (třeba od hypotetických NSA backdoorů) tě budou omezovat. To je holt ta cena
Co tedy používat?Můžeš udělat sandbox jen pro firefox pro ten danej hnusnej web. A na zbytek používat bezpečnější alternativu. Já mám taky na recaptcha stránky (teď už bohužel taky abclinuxu, když chci rychle něco okomentovat a jsem línej se přihlašovat) alespoň speciální profil, kde je ta funkce, bez které se recaptcha neobjeví, povolena.
Ano, je to ošklivej plugin, který krom toho vyžaduje ještě instalaci aplikace navíc ... pěknej fůjtajbl.Schválně si na jejich stránkách zkuste vyplnit tiskopis.Fuj chce to po mě instalovat nějaká rozšíření i do FF58.
Ta stránka s olympiádou podporuje pouze prohlížeče podporující DRM, pro uživatele iOS je tam strohé oznámení, že pod jejich OS žádný takový prohlížeč není, takža mají smolíka.kde jsem se chtěl podívat na nějaká videa z olympiádyNeexistuje přímo možnost, jak ten stream sledovat ve VLC? Nevím, ve FF58 mě ČT jede. Sice mě to kickne když pauznu na moc dlouho a nějakej klíč timeoutuje, ale mnohem lepší než ten flash co tam byl ne zas až tak dávno.
Asi stárnu, protože mne všelijaké obcházení špatných řešení (kterých mi přijde víc a víc), dost otravuje.Mají potom alternativní prohlížeče nějaký smysl?Tak je logické, že očesané prohlížeče (třeba od hypotetických NSA backdoorů) tě budou omezovat. To je holt ta cena.
Jo, asi budu nucen to tak nějak vyřešit, když jeden prohlížeč nestačí na vše.Co tedy používat?Můžeš udělat sandbox jen pro firefox pro ten danej hnusnej web. A na zbytek používat bezpečnější alternativu. Já mám taky na recaptcha stránky (teď už bohužel taky abclinuxu, když chci rychle něco okomentovat a jsem línej se přihlašovat) alespoň speciální profil, kde je ta funkce, bez které se recaptcha neobjeví, povolena.
Omlouváme se, ale toto video lze přehrát pouze v prohlížeči s podporou DRM. Použít můžete např. Chrome (od verze 61), Firefox (od verze 55), nebo Opera (od verze 48). V systému iOS bohužel nepodporuje DRM žádný prohlížeč.Kecy, kromě chrome nic. https://support.mozilla.org/en-US/kb/enable-drm
Obzvlášť ak cena za ten nástroj je stiahnutie zopár MB cez internet, a nejaké drobné miesto na disku.A tady už může být kámen úrazu. Hodně živnostníků umí sice používat web, ale když po nich chce nějaká stránka něco instalovat, tak jsou minimálně vyvedeni z naučeného. No a když to chce stáhnout a nainstalovat ještě nějaký doplňující program, tak už to může být práce pro jejich ajťáka. A to jen proto, že stát má ve své infrastruktuře neskutečný bordel. Pokud vám nevadí, že vás stát nesmyslně okrádá o čas a finance, tak je to vaše věc, mne plýtvání prostředky bude vždycky vadit.
Tiskni
Sdílej: