Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Řešení dotazu:
Ostatní odpovědi jsou zcestnéNejvíc zcestný je tu bohužel dotaz.
bavíme se o šifrování komunikaceNe, nebavíme. Vy jste psal o šifrování IP adresy, což je úplný nesmysl – IP adresa slouží pro směrování v síti, tudíž to musí být z principu veřejný údaj. Je to úplně stejné, jako u poštovní adresy – kdybyste na obálku dopisu napsal adresu adresáta šifrovaně, dopis mu nikdy nedojde. Co vy chcete je pravděpodobně schovat se za nějakou jinou IP adresu, která pro vás zprostředkuje komunikaci, a která bude do nějaké míry garantovat, že neprozradí, pro koho tu komunikaci zprostředkovává.
Ano,dejme tomu sedím doma mám klienta tam 45 emailů a chci aby mail server viděl u všech 45 emailů jednu cizí IP.To je ale nepochopení toho, jak funguje čtení e-mailů z poštovní schránky. Pokud máte 45 e-mailů stažených v poštovním klientovi, můžete je číst, aniž byste byl kamkoli připojený. Klient se serverem komunikuje tehdy, když si vyžádá nové zprávy, když odesílá zprávy, a nebo (v případě protokolu IMAP), když se zprávami nějak manipulujete – mažete, přesouváte do jiné složky apod. V takovém případě klient naváže spojení se serverem. Nic takového, že by „server viděl IP adresu u e-mailů“ tedy neexistuje. Server by si teoreticky mohl zapamatovat, že daný e-mail stáhl klient v rámci spojení navázaného z dané IP adresy, ale k ničemu by to nebylo.
Pokud chci vybírat poštu z oněch meilů pod jinou IP z jedno-jakých důvodů-tak jsem si myslel,že se za tu řadu let něco změnilo.Ne, křišťálové koule stále nejsou běžnou součástí routerů, takže stále platí, že když má router někam poslat nějaký paket, musí umět z toho paketu získat cíl, kam ten paket směřuje – což je právě IP adresa.
Bavíme se o anonymitě ke správě emailů,nic více.Ne, bavíme se tu o nesmyslech. Protože jste se snažil popsat nějaké řešení, místo abyste popsal problém, který řešíte. Je velice pravděpodobné, že když popíšete svůj problém, velice rychle se najde nějaké řešení.
Tiskni
Sdílej: