Svobodný a otevřený multiplatformní editor EPUB souborů Sigil (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 2.5.0. Stejně tak doprovodný vizuální EPUB XHTML editor PageEdit (GitHub).
Na základě národního atribučního procesu vláda České republiky označila Čínskou lidovou republiku za zodpovědnou za škodlivou kybernetickou kampaň proti jedné z neutajovaných komunikačních sítí Ministerstva zahraničních věcí ČR. Tato škodlivá aktivita, která trvala od roku 2022 a zasáhla instituci zařazenou na seznam české kritické infrastruktury, byla provedena kyberšpionážní skupinou APT31, veřejně spojovanou se zpravodajskou službou Ministerstvo státní bezpečnosti (MSS).
Google Chrome 137 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 137.0.7151.55 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 11 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Byl vydán AlmaLinux OS 10 s kódovým názvem Purple Lion. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Na rozdíl od Red Hat Enterprise Linuxu 10 nadále podporuje x86-64-v2.
Byl vydán Mozilla Firefox 139.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 139 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byly publikovány výsledky průzkumu mezi uživateli Blenderu uskutečněného v říjnu 2024. Zúčastnilo se více než 7000 uživatelů. Téměř 93 % z nich například používá uživatelské rozhraní v angličtině.
Lukáš Růžička v článku RamaLama aneb vyháníme lamy na vlastní louku na MojeFedora.cz představuje open source nástroj RamaLama umožňující spouštět jazykové modely v izolovaných OCI kontejnerech, a to bezpečně, bez potřeby mít root přístup k počítači, s podporou GPU či CPU a bez zbytečných obtížností kolem.
Byl vydán Sublime Text 4 Build 4200. Sublime Text (Wikipedie) je proprietární multiplatformní editor textových souborů a zdrojových kódů. Ke stažení a k vyzkoušení je zdarma. Pro další používání je nutná licence v ceně 99 dolarů. Spolu se Sublime Merge je cena 168 dolarů.
Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.12.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 25.5. Přehled novinek v Changelogu.
queue-size 524288a
burst-size 65535, jelikož se na první pohled nejedná o obyčejná čísla (čekal bych třeba 10000), jestli je to ono, nejsou v nějaké jiné než desítkové soustavě?
mpc volume, ale na ten hlásí mpd error: no mixer
Řešení dotazu:
listen-socket port8080/port /listen-sockets jiným portem NEBO stačí dovnitř přidat jen ten jiný port
port8081/port
V mpd.conf je to (pro mně) ještě složitější. Musím vytvořit ve /var/lib/ nový adresář, např. mpd2 a do něj zkopírovat strukturu z mpd nebo stačí jen přejmenovat soubory (logy) do něj zapisované nebo stačilo by jen upravit hodnoty v audio_output? Je třeba někde měnit uživatele? Když pak vypisuju mpd_play, jak mu určím, které rádio to má být? Je tam toho tolik, co se dá upravit.. Potřeboval bych přítele na telefonu..
k němu druhý initscript/systemd unituCo to je? To už je třetí soubor, ve kterým se dá (má) něco změnit?
Našel jsem v /etc/init.d soubor mpd. Ten bych měl taky zkopírovat->přejmenovat->upravit? Zkusil jsem do něj kouknout, mpd jsem nahradil mpd2. Nahradil jsem to i v nově vytvořeném mpd2.conf. Pak jsem zkoušel klasické povely mpd2 start, restart, atd, ale: příkaz nenalezen.
Tak to jsem asi v pr... Abych udělal rodině radost (máma=Gott+dechna, brácha=country, dcera=popík), budou si muset každej koupit svoje Zero, udělám sendvič a pojedu na každým zvlášť.
Každopádně MOC DĚKUJU za rady i trpělivost, nerad něco vzdávám, ale s mýma všema jazykovýma barierama a Linux negramotností to. Třebas se toho někdo zdatnější chytne, dotáhne to do konce a pověsí někam úplně polopaticvký návod...
Streamovat přes http zkusím, to by mělo být jednoduchý
Myslím, že mpd.conf už jsem docela zvládnul a jsem už STRAŠNĚ blízko výsledku, jen prostě neumím ovládat tu druhou instanci. Jinými slovy neumím přikázat, aby MPC kouklo do toho správného mpd.conf, načetlo ten správný playlist a spustilo NEBO načetlo a spustilo oba. Zakopanej pes bude asi někde v nějakém přepínači, kterej neumím přepnout.
Už jste poznali a omlouvám se za to, nejsem tak Linux-zdatný, starší pán, odchovaný na Windows3.1 a i když se MOC snažím a fakt mě to baví, tak už hodně nedoženu.
mpd /etc/druhy_mpd.conf. Ale už nemám sílu to zkoušet, brzy ráno musim do Kobenky...
>>identifikátor instance je její port na které nasloucháTo byla ta informace! Samozřejmě je v manuálu, četl jsem ji snad 100x, a určitě jste ji tady naznačili, ale blbci se to holt musí říct víckrát. Jen teď nevím, mám sem dát celý podrobný (asi i dlouhý) návod nebo, když už jsem na to přišel já, přijdou na to i jiní?
Jen ještě dlužím info, na čem to zkouším:
(zatím) jednotlivé rádio jede na RPi Zero WH - jen wifi, Raspian Lite = Linux 4.14.34+ #1110 Mon Apr 16 14:51:42 BST 2018 armv6l GNU/Linux
(zatím) dvě rádia jednou na Rpi 3B+, LAN, Raspian = Linux 4.14.34-v7+ #1110 SMP Mon Apr 16 15:18:51 BST 2018 armv7l GNU/Linux
Nevím, co je systed nebo sysv init, takže asi nepoužívám...
DĚKUJU VŠEM ZA NEKONEČNOU TRPĚLIVOST! Určitě se v něčem takovém nešťourám naposled, takže mi, prosím, zachovejte přízeň
Kontrola nic ? "INTALACE"
524288 a 65535 jelikož se na první pohled nejedná o obyčejná čísla (čekal bych třeba 10000)btw: jde o bajty, prvni je 512KiB druhe je 64KiB (presneji bez 1 bajtu) 1KiB = 1024B
/cesta/k/mpd /cesta/k/configuv kazdym configu mas ruzny music dir a port abys je nemusel po restartu/padu poustet rucne, mel bys mit pro kazdy skript sveho init systemu (oni ti to ostatni spravne pisou abys na to trochu prisel sam.. )
Tiskni
Sdílej: