3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Řešení dotazu:
ja bych potreboval otestovat jak se chova VoIP, zda je zasadni vliv na zvuk, stabilitu
Jestli vás to zajímá kvůli VoIP, tak tam je zrovna propustnost celkem nezajímavá, VoIP typicky negeneruje moc velké datové toky. Mnohem víc vás bude zajímat ztrátovost paketů, latence (zpoždění) a jitter (jak to zpoždění kolísá). Takže nakonec můžete zkusit starý dobrý ping
, jen bych doporučil zkusit to s různými velikostmi (parameter -s
), ne jen s tou defaultní, která moc malá, aby to simulovalo reálný provoz.
Měl byste si nejdřív ujasnit, do vlastně chcete testovat. Předpokládám, že "lokální síť" bude nejspíš gigabitový ethernet, takže pokud s ním není něco hrubě v nepořádku, rychlost bude prostě gigabit minus nějaká režie (při MTU 1500 se dá očekávat ~114 MB/s nebo ~119 MB/s podle toho, čemu jste zvyklý říkat "mega"). Pokud s tou sítí něco v pořádku není, pak "rychlost" stejně není ta metrika, která by vás měla zajímat, spíš ztrátovost a/nebo latence.
Pokud vás zajímá, jestli to "utáhne" linuxová implementace, tak s běžným dnešním procesorem na nepříliš zatíženém stroji není problém ten gigabit nasytit i když povypínáte GSO, GRO a možná dokonce i checksum offloading (za ten jediný bych ruku do ohně nedal, to už je dost silné kafe).
Webový server bych do toho nezatahoval, na tyhle věci se spíš hodí netperf nebo iperf. Pokud na tom trváte, tak si buď vytvořte dostatečně velký soubor na tmpfs nebo použijte cgi script, který bude chrlit ty nuly (nebo pořád dokola posílat nějaký předalokovaný blok pseudonáhodných dat).
nebo použijte cgi script, který bude chrlit ty nulyDiky za nakopnuti. To je ono... cgi skript s obsahem:
#!/bin/bash echo cat /dev/zeroNavic cgi umi i busybox httpd (cgi skript musi byt v adresari s nazvem cgi-bin ktery se nachazi v /home/u1/httpd/ a mit nastaveno chmod 700 null):
busybox httpd -p 2000 -f -vv -h /home/u1/httpd/No a nasledne na "druhem konci dratu":
wget http://ip.ad.re.sa:2000/cgi-bin/null -O /dev/nullTaky diky za ping s nastavenim velkych paketu (parametr -s) az 65000.
Tiskni
Sdílej: