Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
dd if=in_file of=out_file bs=1M count=50
dd if=in_file of=out_file bs=10M count=5
Ale druhy sposob menej zozerie systemovych prostriedkov (vykon). Pri druhom sposobe menej dochadza prepinani jadro/system. Lepsie sa pouzije cache. Lebo plati, cim vecsie bloku presuvas, tym je mensia rezia dat.
Pokial NFS pracuje na rezime malych bloko 500k, tak nestihne nieco to tak rychlo spracovat (lebo aj system musi nechat cas na vykonanie ukonu napr. zapis realne na disk, ostatny musia cakat).
Pri nts je dotazovanie client-server vecsie. ....
Pri nfp vies nastavit rychlost na servere/client aby nevytazoval az tak system, ze by brzdil druhych.
dd if=in_file of=out_file bs=1M count=50 dd if=in_file of=out_file bs=10M count=5
Na nahravanie nepouzivaj NFS, ale pouzi (s)ftp. Ma mensiu systemovu narocnost.
SFTP? To myslíte vážně?
Pri druhom sposobe menej dochadza prepinani jadro/system.
Kdybyste používal třeba 4KB bloky tak neřeknu. Ale takhle musím přemýšlet, jak asi máte rychlou síť a disky, aby těch 45 context switchů hrálo nějak významnou roli.
scp
na kopírování i mezi dvěma počítači propojenými přímo kabelem, obvykle proto, že je s tím nejméně práce (tedy pro mne). Ale určitě bych si netroufl to zdůvodňovat "menší systémovou náročností". :-)
atop
...ale NFS se nehodí ani pro jedno z toho.Nesouhlasím, produkční db (Oracle 12.2) jedeme přes NFS4.1 (2x10Gbit) pro cca 1k klientských procesů. IOPS nám na poli u DB leze na 5000
Tiskni
Sdílej: