plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
jpnserver.jp.local a jednota.podborany.czŘešil jsem to tak, že do vitrualhost *:443 jsem vkládal servername jednota.podborany.cz a do serveralias jpnserver.jp.local pro poštu to bylo např mail.jednota.podborany.cz a webmail.jpnserver.jp.local. Toto fungovalo. rozhodl jsem se po výměně certifikátů přidat další subdoménu "oc". vytvořil jsem nový konfigurák
virtualhost oc.jednota.podborany.cz:443 servername oc.jednota.podborany.cz serveralias oc.jpnserver.jp.localvýsledkem bylo, že všechna volání https://*jenota.podborany.cz vracely cloud stránku, tedy "oc". to nechápu. bádal jsem bádal, až mi apache2ctl -S ukázal, že nemám žádný 443 virtualhost spuštěný. Configurations OK . Tak teď už jsem uplně v úžasu.
[Thu Oct 04 11:05:29 2018] [warn] NameVirtualHost *:443 has no VirtualHosts VirtualHost configuration: wildcard NameVirtualHosts and _default_ servers: *:80 is a NameVirtualHost default server jednota.podborany.cz (/etc/apache2/vhosts.d/default.conf:16) port 80 namevhost jednota.podborany.cz (/etc/apache2/vhosts.d/default.conf:16) Syntax OKDNS "venku" u tuším AC24 máme wildcard CNAME, stejně tak "uvnitř". Host oc
jpnserver:~ # host oc.jpnserver.jp.local oc.jpnserver.jp.local is an alias for jpnserver.jp.local. jpnserver.jp.local has address 192.168.0.231V čem je sákryš problém ? v /etc/sysconfig/apache2 je mod_ssl vepsán, SSL je tam povoleno. v logu po restartu apache nic moc není
[Thu Oct 04 11:17:33 2018] [warn] Init: Name-based SSL virtual hosts only work for clients with TLS server name indication support (RFC 4366)Předem děkuji za nakopnutí, bude-li třeba nějaké dodatečné info, doplním.
Tiskni
Sdílej: