Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Ideálně hledám způsob jak přidat poznámku/přílohu rovnou na mailovém serveru. ... Zdá se ale, že snad ani nic takového neexistuje.Na tohle jsem používal procmail - už před čtvrt stoletím. Dnes už se sendmail/procmail jako mailserver nepoužívá, protože současným adminům připadá sendmail příliš složitý na administraci.
A je-li každý mail v nezávislém souboru, co brání jej naeditovat přímo v libovolném editoru? Je problém, že k těm souborům nemáte přístup přes ssh/sftp, ale jen přes nějaký web server?S jednotlivým souborům, kde každý mail je jiný soubor, přítup mám. Ručnímu editu, nebo přidání poznámky jednoduchým skriptem brání to, že velká část emailů je ručně nečitelných a needitovatelných. Proto je lepší způsob, že bych k existujícímu "bordelu" jen přidal další přílohu, kde bych si uložil všechny poznámky k emailu bez toho, abych do něj musel zasahovat. Hledám nějaký nástroj jak to udělat, aby se žádný email nerozbil, jen by přibyla další dobře editovatelná příloha.
Přístup k mailu v surové formě mám i na serveru. Jde mi o to jakým nástrojem k němu přidat/změnit novou přílohu kde budou poznámky.Mělo by jít spíš o to, jestli je to dobrý nápad. Mám rozbitou křitálovou kouli, takže se mi nepovedlo zjistit, co na tom mailserveru používáte, ale třeba takový Dovecot si do jména těch souborů v maildir ukládá nějaké informace (velikost zprávy třeba) a další informace jsou pak uložené v indexech, které jsou uloženy stranou. Editovat takový soubor tudíž není dobrý nápad. Takže když už editovat, doporučuju pomocí IMAPu. Akorát bych se pak vyhýbal POP3, protože změnit zprávu nejde, jde ji jenom smazat a nahrát jinou, která bude pro POP3 nová. S nějakým hotovým řešením vám neporadím, leda byste chtěl programovat - knihovny na práci s maily existují pro spoustu jazyků.
Tiskni
Sdílej: