V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Ideálně hledám způsob jak přidat poznámku/přílohu rovnou na mailovém serveru. ... Zdá se ale, že snad ani nic takového neexistuje.Na tohle jsem používal procmail - už před čtvrt stoletím. Dnes už se sendmail/procmail jako mailserver nepoužívá, protože současným adminům připadá sendmail příliš složitý na administraci.
A je-li každý mail v nezávislém souboru, co brání jej naeditovat přímo v libovolném editoru? Je problém, že k těm souborům nemáte přístup přes ssh/sftp, ale jen přes nějaký web server?S jednotlivým souborům, kde každý mail je jiný soubor, přítup mám. Ručnímu editu, nebo přidání poznámky jednoduchým skriptem brání to, že velká část emailů je ručně nečitelných a needitovatelných. Proto je lepší způsob, že bych k existujícímu "bordelu" jen přidal další přílohu, kde bych si uložil všechny poznámky k emailu bez toho, abych do něj musel zasahovat. Hledám nějaký nástroj jak to udělat, aby se žádný email nerozbil, jen by přibyla další dobře editovatelná příloha.
Přístup k mailu v surové formě mám i na serveru. Jde mi o to jakým nástrojem k němu přidat/změnit novou přílohu kde budou poznámky.Mělo by jít spíš o to, jestli je to dobrý nápad. Mám rozbitou křitálovou kouli, takže se mi nepovedlo zjistit, co na tom mailserveru používáte, ale třeba takový Dovecot si do jména těch souborů v maildir ukládá nějaké informace (velikost zprávy třeba) a další informace jsou pak uložené v indexech, které jsou uloženy stranou. Editovat takový soubor tudíž není dobrý nápad. Takže když už editovat, doporučuju pomocí IMAPu. Akorát bych se pak vyhýbal POP3, protože změnit zprávu nejde, jde ji jenom smazat a nahrát jinou, která bude pro POP3 nová. S nějakým hotovým řešením vám neporadím, leda byste chtěl programovat - knihovny na práci s maily existují pro spoustu jazyků.
Tiskni
Sdílej: