Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Zkouším Docker v CentOS a narážím na jeden problém. Dosud jsem používal jenom LXC v Proxmox, kde kontejneru prostě přiřadím síťové rozhraní a IP adresu (statickou, DHCP atd.). Něco podobného bych ocenil i u Dockeru.
Docker si při instalaci vytvořil NATovaný bridge. V systému mám ale i vlastní bridge br0
přímo na fyzické Ethernet rozhraní, který používám pro KVM/QEMU VM. Rád bych ten samý bridge použil i pro Docker, aby kontejnery mohly mít rovnou "veřejnou" IP a byly dostupné z venku. Když v /etc/docker/daemon.json
nastavím "bridge": "br0"
, spuštěné kontejnery dostanou IP ze správného rozsahu, ale se dvěma problémy:
br0
, takže klidně použije i adresu, kterou má jiné zařízení v síti.Existuje nějaké řešení, jak přiřadit pevné statické IP adresy na konkrétním bridge jednotlivým Docker kontejnerům?
Tak jsem mezitím trochu pokročil. Pokud v /etc/docker/daemon.json
definuji pomocí fixed-cidr
podsíť, která nebude kolidovat s ostatními zařízeními v síti, budou vygenerované adresy v pořádku. Není to sice úplně ono, ale lepší než nic. Teď už jenom zařídit, aby byly statické a neměnily se podle pořadí spouštění kontejnerů.
Tiskni
Sdílej: