Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
To je dobry postreh, ale nepokryva vsechny pripady. Vzpominam si na hromadu problemu s vymenou ROM v samsungu, ktery vyzadoval Odin.
Já Samsung mám a vystačím si s adb, fastboot a TWRP.
Odsud si stáhni TWRP pro tvůj mobil a ulož např. do /home/user/. Vypni mobil, stiksni volume down a power a chvíli drž a pak pusť. Objevíš se v bootloaderu. Připoj mobil kabelem k pc, spusť terminál a dej sudo fastboot flash recovery twrp-3.3.1-0-lake.img . Pak si v TWRP nastavíš časové pásmo, jazyk atd a dáš rozšířené > ADB Sideload, v terminálu se přemístíš do adresáře s instalačním souborem a dáš adb sideload nazev_souboru.zip . Po dokončení instalace doporučuji zformátovat /data a vymazat Dalvik. To je celé.
Jaký tam teď máš systém a jaký tam chceš flešovat?
Zálohu jsi dělal jak?
Pokud máš licenci OEM, tak jí do virtuálu dát nesmíš, byť by to fungovalo. Ale pokud chceš jen pouštět nějaký sw, který běží pouze na Windows, tak na to Wine stačí. Je to vlastně program, který umožňuje spouštět na Linuxu aplikace pro Windows a samotné Windows na disku vůbec mít nemusíš.
Já jsem si kvůli tomu zavolal na linku MS a zeptal se přímo tam. Už je to tedy nějaký pátek. Bylo mi řečeno, že v žádném případě OEM do virtuálu dát nesmíš. Z určitého úhlu pohledu tento názor chápu. OEM se prodává zhruba za poloviční cenu, ale její platnost trvá jen po dobu funkčnosti stroje, respektive MB. Přestane fungovat MB, zaniká OEM. I když kdysi to bylo tak a opět to mám z linky MS, že když jsi upgradoval pc a měnil nějaké komponenty, tak si musel sepsat čestné prohlášení a zaslat je do MS a pak ti to tolerovali. Tohle mi přímo takhle řekla paní na lince MS, ale nikdy jsem toho nevyužil. Dnes už to tak nejde. Ale zpět k OEM ve virtuálu. Takže když někdo používá ty Windows např. 8 let na nb, na kterém byly předinstalovány a pak si je dá v novém pc s novou MB do virtuálu, vlastně v době, kdy se dá očekávat konec toho nb, tak to není zrovna moc fér, když za tu licenci zaplatil jen půlku ceny a ta je poloviční jen proto, protože ta licence je defakto časově omezená. Když někdo nechce časové omezení, tak ať si koupí krabicovku za plnou cenu a může si s ní dělat, co chce. Jen musí být vždy jen na 1 stroji. Já osobně bych ale ve svém svědomí neměl problém tu OEM licenci používat ve virtuálu na stroji, se kterým jsem jí pořídil. A až by ten stroj přestal sloužit, tak bych tu licenci přestal používat. Tohle se mi jeví jako fér.
To co jsi napsal mě motivovalo k hledání na webu a našel jsem na fóru MS svůj vlastní dotaz
To je hrozný. Zlatý open-source.
Díky Maxi za info. To je "super", že to jde, když člověk potřebuje, dát do virtuálu.
Člověče, tak do virtuálu to dát jde. Je to v licenčních podmínkách. Je neuvěřitelné, že lidi z MS to neví. Fakt neuvěřitelné!
To máš vlastně pravdu.
V mém případě to asi fungovat nebude jak psal +_+, nepůjdou ve wine ovladače, ale opravdu zkusím to adb, potom se woken konečně zbavím. Ale dík za tohle info.
Jistě. Reagoval jsem na dotaz, který nebyl položen
Velice se omlouvám za dezinformaci. Do virtuálu to dát jde
Tiskni
Sdílej: