Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
upgradoval jsem kubuntu 16.4 na 18.4 a teď nenabootuje. PC začne rovnou bootovat, zmizela nabídka boot manageru (myslím, že to byl GRUB), po nějaké době se objeví logo KUBUNTU, pomalu u něj bliká podsvícení, to je vše.
Lze přepnout na jiné screeny, ale nelze se nalogovat, obrazovka je celá černá, jen v rohu bliká kurzor, na nic nereaguje, jen někdy na enter odřádkuje.
Na obrazovce s logem lze pomoci ALT-TAB přepnout na výpis bootu, opakují se tam hlášky:
Failed to start Light Display Manager.
a
Failed to start Detect the available GPUs and deal with any system changes.
Nepodařilo se mi na té obrazovace skrolovat, tak nevím, jestli vypsal i něco jiného.
Potřeboval bych poradit co s tím, připravím si bootovací flešku s 18.4, lze tam pustit nějaký repair? Kde po bootu s flešky najdu nějaké logy z bootu z disku?
Budu rád za jakékoliv nasměrování a rady.
MartinPočítač:
ASUS P7P55D-E, P55
MSI VN210-MD512H, 512MB DDR2 (800MHz), NVIDIA GeForce 210
Procesor INTEL Core i7-870
Seagate Barracuda 3TB, 64MB, 7200
HD INTEL 330 Series 120GB SSD disk
systém je na SSDŘešení dotazu:
sudo apt purge nvidia*pokud bys nebyl jistej zda to nebude chtit odebrat vice baliku, udelej foto, o dej ho sem v priloze a odinstalaci odloz dokud to tu nekdo neoveri...
Sluzba X ceka na Y [ 0:05 z cokoliv ]... (press: S-Skip, A-Add30sec, E-Emergency, R-Reboot, P-Poweroff)+ by slo by se pripojit vzdalene pres ssh idealne/ne_nutne se napojit i na screen, nebo alespon tail logu z ktereho by bylo jasne co na obrazovce je...
jsem někde slyšela že je jako rozumný se kubuntu zdálky vyhnout a když někdo chce KDE tak je jako lepší si to nainstalovat do jinýho distra a nejlíp do obyč ubunta. nevim.
hej to by mohlo bejt dobrý jako!! kdybych už chtěla ubuntu s kde tak šáhnu po tomhle. díkec!!
Tiskni
Sdílej: