Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Zdravím,
potřeboval bych od vás poradit, jak v OpenWrt co nejlépe nastavit rodičovskou kontrolu. Přesněji řečeno nějaký black list, nebo tak něco. Prostě seznam webů, na které by děti nemohly. Našel jsem tohle, ale u každé možnosti je nějaká nevýhoda a s mými znalostmi nedokážu posoudit, co z toho je nejlepší řešení. Poraďte prosím, co z toho by bylo nejlepší, nebo klidně něco jiného, ještě lepšího.
Díky
Drawbacks:
List of supported and fully pre-configured adblock sources, already active sources are pre-selected. To avoid OOM errors, please do not select too many lists! List size information with the respective domain ranges as follows: • S (-10k), M (10k-30k) and L (30k-80k) should work for 128 MByte devices, • XL (80k-200k) should work for 256-512 MByte devices, • XXL (200k-) needs more RAM and Multicore support, e.g. x86 or raspberry devices.u mě na routeru jsem je musel odznačit - jinak jsem ho každý ráno musel restartovat
Chci se zeptat. Jakékoliv řešení lze obejít použitím Toru? Pokud ano, Toru nelze zamezit přístup na určité weby?
Jen aby bylo jasno. Neřeším to kvůli sobě a děti nemám.
Abych někomu, kdo není ani BFU, pomohl.
Zatím se to týká pouze chytrého telefonu.
Díky za nasměrování.
Podívám se na to, dík.
Díky Pavle.
Ještě jsem to nevyzkoušel, ale předpokládám, že před tím, než se v té aplikaci bude moci něco vypnout, nebo než se reinstaluje, bude uživatel (synáček) vyzván k zadání hesla. A to bude samozřejmě znát jen jeho otec. Kdysi jsem na Androidu používal Avast a tam to tak bylo. Jen se to muselo nastavit v pokročilých volbách. Pokud by to tak ta aplikace neměla ošetřeno, tak by byla samozřejmě k ničemu.
Teď neřeším cenzuru. To teď nechám stranou. Jen k tomu podotknu, že o tom uvažuji a osvěta mi taky přijde lepší, než cenzura. Ale ucelený a jasný pohled na to ještě namám.
Ta rodina jsou křesťané s naprosto odlišným názorem na masturbaci, nebo pornografii, než má (asi jen kromě mě) každý tady. V našich očích je oboje zvrácenost a rozhodně to nikdo z nás nehodlá schvalovat, natož podporovat. Pohled lidí zde na abc chápu. Kdysi, jako nevěřící jsem to viděl taky tak a těžko by mi to tenkrát někdo vymluvil. Dnes to ale vidím jinak a těžko mi to někdo vymluví. Oboje je zvrácenost.
Snažil jsem se tomu tady vyhnout, protože to spíše patří do blogu. Když to tu zde ale stále někdo vytahuje, tak jsem zareagoval. Více to zde ale řešit nehodlám.
Tiskni
Sdílej: