abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:33 | Bezpečnostní upozornění

    Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Nová verze

    Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 00:55 | Pozvánky

    Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:22 | Komunita

    GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    10.5. 15:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    9.5. 17:22 | Nová verze

    Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    9.5. 15:22 | Komunita

    Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 19:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 18:00 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 595 hlasů
     Komentářů: 26, poslední 8.5. 09:58
    Rozcestník

    Dotaz: WhatsApp na WiFi a problem se slysitelnosti

    10.7.2020 17:05 messagebus
    WhatsApp na WiFi a problem se slysitelnosti
    Přečteno: 382×
    Zdravim. Mame na nasi WiFi siti divne problemy se slysitelnosti ve WhatsApp na iphonech. Udajne docela casto se stava, ze kdyz volany je na nasi WiFi, tak neslysi volajiciho. Kdyz se vypne WiFi, tak pres LTE to hned dalsim pokusem funguje. Nicmene problem se netyka zdaleka vsech, odhadem spise mensiny, vzdycky ipnone. Androidu je tu ale jen par (na tech se to nestava), takze vzhledem k zastoupeni to asi nebude "smeroplatne". Vsechno ostatni funguje dle ocekavani. Plus se to nedari poradne chytit, protoze kdykoli to zkousime, vsechno funguje, jak ma.

    WiFi sit uz je ocesana do nejjednodussi mozne podoby - nekolik Ubiquiti UniFi UAP AC Pro (rizeni a klienti na ruznych vlanach), dnsmasq + bind + iptables paketovy filtr s NATem na linuxove brane (Centos7).

    NAT je realizovan pomoci targetu MASQUERADE a filtr (po prekladu) propousti vsechno ven a jen ctstate RELATED,ESTABLISHED dovnitr (ctstate INVALID se DROPuje hned prvni pravidlem), coz myslim dava Symmetric NAT (dle klasifikace zde.)

    Pozadavky WhatsApp zde tudiz bohate splnujeme.

    Nesetkal se s tim nekdo? Nema nejakou radu?

    Dik moc

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    Řešení 1× (citanus)
    10.7.2020 17:19 V.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WhatsApp na WiFi a problem se slysitelnosti
    Dá se připojit iphone přes notebook a wifi, sdílet internet s počítačem? A wiresharkem najít, co tam posílá? Zda opravdu whatsapp z iphone nechce něco navíc?
    10.7.2020 18:52 messagebus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WhatsApp na WiFi a problem se slysitelnosti
    Jak jsem psal: v naproste vetsine pripadu WhatsApp z iphonu funguje dle ocekavani. Nikdy se nam problem nepodarilo vyvolat, jen o nem slysime, takze se da predpoladat, ze problemem neni platforma WiFi klienta.

    Ale dik za reakci
    Pavel 'TIGER' Růžička avatar 10.7.2020 20:54 Pavel 'TIGER' Růžička | skóre: 54
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WhatsApp na WiFi a problem se slysitelnosti
    A jsou to různé verze iphonů, nebo jen jedna?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.