Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Když edituji ve Firefoxu delší text v <textarea/>
, typicky článek, tak se mi prohlížeč velmi zpomalí a jsou tam citelné prodlevy i při pohybování kurzorem v textu. Když vypnu kontrolu pravopisu, tak je to OK a s odezvou není problém. A když ten samý text zkopíruji do LibreOffice Writeru se zapnutou kontrolou pravopisu, tak to taky funguje v pohodě.
Ta stránka je úplně jednoduchá, nejsou tam ani žádné JavaScripty, které by průběžně něco dělaly. Kromě toho kontrola pravopisu někdy spadne a neohlásí žádnou chybu, ale z toho, že nepodtrhává ani zjevné překlepy je zřejmé, že nefunguje.
Délka toho textu je třeba 40 000 znaků. Zatímco při psaní tohoto komentáře funguje kontrola pravopisu v pořádku.
Děje se vám tohle ve FF taky? Nevíte, jak to opravit?
děje se to jakoby na všech stránkách nebo jenom na nějaký jedný?? :O :O jinak zkusit debugging hele a kouknout jestli tam fakt neběží nějakej *.js na tý stránce případně trošku podebuggovat podezřelý extensions :O :O
nóó a přeinstalovat ff si už zkoušel?? :O ;D
firefox má taky takovýho toho task managera hele :O :O by se to tam jako mohlo nějak projevit :O :O
Tiskni
Sdílej: